Samara Joy – laureatka trzech nagród Grammy na jedynym koncercie w Polsce!

Ten tekst przeczytasz w ok. 3 minuty
Samara Joy – laureatka trzech nagród Grammy na jedynym koncercie w Polsce!
 fot. Meredith Traux 4music.com.pl

12 kwietnia w pięknej sali NOSPR w Katowicach w ramach projektu SIESTA w drodze wystąpi olśniewająca Samara Joy. Artystka rzuca na kolana publiczność kolejnych kontynentów śpiewając największe jazzowe standardy. To będzie jedyny koncert w Polsce w ramach e uropejskiego tournée. Nagrodzonym GRAMMY i szeroko uznanym albumem „Linger Awhile”, 23-letnia Samara Joy toruje sobie ścieżkę do grona takich artystów jak Sarah, Ella i Billie jako kolejna sensacja świata jazzu, nagrana przez legendarne Verve Records.

Urodziła się w 1999 roku w Nowym Jorku, wychowała na Bronxie. Pochodzi z rodziny muzyków. W 2019 roku zwyciężyła w konkursie wokalnym Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition, a w 2020 roku znalazła się w gronie stypendystów wyróżnionych przez fundację Elli Fitzgerald. Jeszcze jako studentka postanowiła nagrać pierwszą płytę, na którą fundusze zebrała w serwisie crowdfundingowym. Album zatytułowany „Samara Joy” ukazał się w 2021 roku nakładem niezależnej wytwórni Whirlwind.

Jej głos, bogaty i aksamitny, a jednocześnie zaskakująco wyrafinowany, zdobył już fanów takich jak Anita Baker, Regina King, Kelly Clarkson czy Jennifer Hudson, ale też oraz zapewnił występy w programach TODAY Show, The Tonight Show z Jimmym Fallonem, The Late Show ze Stephenem Colbertem czy CBS Mornings. Dodatkowo miliony polubień na Tik Toku umacniają status Samary jako pierwszej gwiazdy jazzu pokolenia Z.

“To od czasów Nory Jones najbardziej błyskotliwa kariera w świecie jazzowej wokalistyki. I jakie wyzwanie. Jeśli masz dwadzieścia lat i za swą pierwszą wokalistyki. I jakie wyzwanie. Jeśli masz dwadzieścia lat i za swą pierwszą w życiu płytę: Samara Joy, dostajesz dwie najważniejsze w swej kategorii w życiu płytę: Samara Joy, dostajesz dwie najważniejsze w swej kategorii nagrody Grammy (Najlepszy Albumnagrody Grammy (Najlepszy Album Wokalny i Najlepsza Nowa Artystka) to Wokalny i Najlepsza Nowa Artystka) to co dalej? Gdy dwudziestolatka wygrywa najpierw festiwal Ellingtona a co dalej? Gdy dwudziestolatka wygrywa najpierw festiwal Ellingtona a potem Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Sary Vaughan, reżyserka potem Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Sary Vaughan, reżyserka Regina King wyrokuje: „W tej dziewczynie żyją jednocześnie Sarah i Ella Regina King wyrokuje: „W tej dziewczynie żyją jednocześnie Sarah i Ella Fitzgerald”Fitzgerald”. Co więcej można osiągnąć? Otóż można to, co w muzyce, . Co więcej można osiągnąć? Otóż można to, co w muzyce, zwłaszcza jazzowej, najważniejsze. Własny głos. Swój ton. Jedyną, zwłaszcza jazzowej, najważniejsze. Własny głos. Swój ton. Jedyną, niepowtarzalną barwę, frazę. To proces. Świat jazzu przysłuchuje się niepowtarzalną barwę, frazę. To proces. Świat jazzu przysłuchuje się życzliwie Samarze, gdy pojawia się kolejno: na Broadwayu, w Carneżyczliwie Samarze, gdy pojawia się kolejno: na Broadwayu, w Carnegie Hall, gie Hall, w Jazz at Lincoln Center w Jazz at Lincoln Center –– świątyniach muzyki. Potem, wraz z drugą płytą, świątyniach muzyki. Potem, wraz z drugą płytą, Linger Awhile, artystka rzuca na kolana publiczność kolejnych kontynentów. Linger Awhile, artystka rzuca na kolana publiczność kolejnych kontynentów. A wszystko to z pomocą dawnych, tysiąckroć już zaśpiewanych i zagranych A wszystko to z pomocą dawnych, tysiąckroć już zaśpiewanych i zagranych jazzowych standardów, w cjazzowych standardów, w czasachzasach panoszącej się elektroniki i triumfu rapu.panoszącej się elektroniki i triumfu rapu. Cóż, najwyraźniej robi coś naprawdę dobrze. Będziemy mieli szansę Cóż, najwyraźniej robi coś naprawdę dobrze. Będziemy mieli szansę doświadczyć jej sztuki w zachwycającej sali NOSPR, w kwietniu 2024.” doświadczyć jej sztuki w zachwycającej sali NOSPR, w kwietniu 2024.” Marcin Kydryński

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 02.04.2024   4music.com.pl   fot. Meredith Traux

Andrzej Jaworski: "Odpowiednia trema jest potrzebna. Przed spektaklem czy koncertem mobilizuje do skupienia a w czasie spektaklu musi zniknąć..."

"Serpent’s Kiss" nowy album grupy Ironbound

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć