"Serpent’s Kiss" nowy album grupy Ironbound

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Serpent’s Kiss nowy album grupy Ironbound
 fot. mat. prasowe

Album "Serpent’s Kiss" to druga płyta w dorobku heavy metalowego zespołu Ironbound. Wydawnictwo ukazało się 15 marca nakładem wytwórni Ossuary Records. Album zawiera 8 autorskich kompozycji utrzymanych w klasycznym stylu brytyjskiego heavy metalu (NWOBHM), reprezentowanego przez gigantów gatunku takich jak Iron Maiden, Judas Priest czy Saxon. Na płycie znajdziecie kwintesencję muzyki lat ’80, a w tym mnóstwo gitarowych melodii i solówek, wpadające w ucho refreny, silnie zarysowaną sekcję rytmiczną oraz teksty, które skłonią Was do refleksji i zostaną z Wami na dłużej.

W warstwie lirycznej album zabierze Was w podróż rozpoczynając od przemyśleń na tematy związane z wojną, religią, poprzez problematykę uzależnień, dylematów moralnych, rytuałów kultywowanych na ziemiach polskich, kończąc na dywagacjach na temat istnienia ludzkiego. Podobnie jak w przypadku pierwszego albumu The Lightbringer, płyta częściowo zarejestrowana została w studio Lighthouse Audio oraz w prywatnym studio zespołu, a za jej produkcję odpowiadały te same osoby czyli Daniel Azar Arendarski oraz Arkadiusz Dzierżawa (Lighthouse Audio). Okładka płyty została zaprojektowana i wykonana przez Mariusz Gandzela - autora okładki debiutanckiego albumu, który również odpowiada za powołanie do życia maskotki zespołu zwanej „Luckiem”. Całość grafiki utrzymana jest w komiksowej oprawie nawiązującej do lat 80-tych, prezentując głównego bohatera w roli detektywa oraz przedstawiając wizję wypaczonej przyszłości.

Pochodzący z Rybnika zespół Ironbound został założony w 2014 roku. Swoją twórczością nawiązuje do nurtu New Wave Of British Heavy Metal. W 2021 roku ukazał się ich debiutancki album „The Lightbringer”. Zespół ma za sobą szereg koncertów w Polsce oraz poza granicami naszego kraju dzieląc scenę m.in. z takimi zespołami jak Holy Mother, Crystal Viper, SDI, Riot City, Airforce oraz grając na takich festiwalach jak kultowy Headbangers Open Air w Hamburgu czy Helicon Metal Festiwal.

 

REKLAMA
Tool News

author

Adam Dobrzyński

Dziennikarz, Recenzent
 adam.dobrzynski@polskieradio.pl

 02.04.2024   fot. mat. prasowe

Samara Joy – laureatka trzech nagród Grammy na jedynym koncercie w Polsce!

"Wszystkie" dziewczyny z dzieciństwa Ignacego Puśledzkiego. Były raper śpiewa o mediach społecznościowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć