Premiera nowego albumu Zary Larsson "VENUS"!

Ten tekst przeczytasz w ok. 3 minuty
Premiera nowego albumu Zary Larsson VENUS!
 fot. mat. prasowe sonymusic.pl

Zara Larsson z dumą prezentuje „VENUS” wydany pod skrzydłami jej własnej wytwórni Sommer House! Projekt zawiera hity „Can’t Tame Her” i „On My Love”, a także ostatni singiel „You Love Who You Love”, do którego właśnie ukazał się teledysk. 7 marca artystka uczci premierę płyty na warszawskim Torwarze.

Wyjątkowe brzmienie, eklektyczny styl i jasna wizja czynią Zarę Larsson jedną z najważniejszych gwiazd współczesnego popu. Najnowszy album „VENUS” łączy mitologię z osobistymi doświadczeniami w eksploracji współczesnej miłości: czy to z partnerem („You Love Who You Love”), rodziną („On My Love”), sztuką („End Of Time”) czy samą sobą („Can’t Tame Her”).

Tytułowy utwór „Venus” stanowi eteryczny przypływ dźwięków lat 80., ujmujący pierwsze prawdziwe uczucia w uniwersalny, poruszający sposób. To właśnie ta podwójna duchowa siła – siła i wrażliwość – wiedzie prym na „VENUS”. Zara przekształciła tradycyjny obraz Botticelliego w odważną nową erę.

„VENUS” to najbardziej złożone dzieło w katalogu Zary. Projekt powstał przy pomocy zróżnicowanego, lecz skupionego na celu zespołu współpracowników – Zara chciała bowiem zaprezentować każdą ze swoich stron. Wspomogły ją w tym klasyczne teksty Ricka Nowellsa (Madonna, Lana Del Rey) w połączeniu z maksymalistycznymi bitami Danji („Blackout” Britney Spears), a także wieloletni współpracownik z Londynu MNEK i szwedzki duet MTHR.

Zara Larsson już od dekady rośnie w siłę. W ubiegłym roku trafiła na pierwsze strony gazet dzięki pionierskiej umowie z własną wytwórnią Sommer House. 25-latka przejęła kontrolę nad całą swoją dyskografią. Najnowszy album celebruje wiele odcieni miłości, prezentując wszystkie strony jej brzmienia i artyzmu. „Jest trochę przesadzony, ale szczerze mówiąc, to tak naprawdę bardzo ja!”. Nie da się ukryć, że „VENUS” to album godny bogini, choć ozdobiony ludzkim akcentem.

Wszystkie kobiety mają supermoce – Zara wykorzystuje własne do popychania muzyki pop do przodu w kierunku równouprawnienia, jednocześnie nagrywając przebojowe utwory i pobijając kolejne rekordy. Jej debiutancki album „So Good” to drugi najczęściej odtwarzany debiutancki album na Spotify nagrany przez kobietę – zgromadził aż 5,5 miliarda odtworzeń. Twórczość artystki to hit za hitem, wliczając w to potrójnie platynowy „Never Forget You”, w którym gościnnie pojawił się MNEK, platynowy singiel „Lush Life", „Ain’t My Fault” oraz kawałek „Ruin My Life”, który niedawno pokrył się złotem. Oprócz licznych nominacji artystka otrzymała różne nagrody i odznaczenia takie jak: Swedish Grammy Awards, Nickelodeon Kids’ Choice Awards, MTV EMA i wiele innych. W 2017 roku Zara zagrała koncert towarzyszący ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla.

Podczas lockdownu Zara dała wirtualny występ na platformie Roblox oraz była prezenterką viralowego programu na żywo we współpracy z Ikeą z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W ciągu ostatniego roku powróciła do prawdziwego świata: udała się w wyprzedaną trasę po Europie (Poster Girl), nagrała hit we współpracy z Alesso („Words”, uznany przez Billboard za jedno z najlepszych wydawnictw dance 2022 roku) i w końcu powróciła z „Can’t Tame Her”, a następnie wydała „End Of Time” i „On My Love” zapowiadające jej trzeci album „VENUS”. 2023 rok zakończyła wydaniem świątecznej EP-ki „Honor The Light”. Poza nowym albumem i trasą koncertową, w 2024 roku czeka ją aktorski debiut – już wkrótce zobaczymy ją w filmie Netflixa „A Part Of You”.
 

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 09.02.2024   sonymusic.pl   fot. mat. prasowe

Reedycje dwóch albumów Wham! na winylach już w marcu

Aden Foyer z nowym singlem "Hello Radio"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć