The Last Dinner Party dołączają do line-upu Inside Seaside 24!

Ten tekst przeczytasz w ok. 4 minuty
The Last Dinner Party dołączają do line-upu Inside Seaside 24!
 fot. mat. prasowe universalmusic.pl

Glam rock, inspiracje płynące z gotyku, zadymionych klubów wschodniego Londynu i nowej fali. Pełne różnorodności, drapieżnego brzmienia i wyjątkowej, kobiecej siły The Last Dinner Party dołączają do line-upu Inside Seaside 2024 - będzie to pierwszy występ grupy w Polsce!

Artystki mieszkają i nagrywają w Londynie, a o ich debiutanckim albumie „Prelude to Ecstasy” - wydanym na początku lutego 2024 - mówi się, że otworzył zupełnie nowy rozdział w historii indie rocka. Pochodzące z niego single „Nothing Matters”, „Sinner", „My Lady of Mercy”, „On Your Side” i „Caesar on a TV Screen” podbiły gitarowe listy przebojów na całym świecie, a oczy krytyków i branży muzycznej skupiły się właśnie na nich.

The Last Dinner Party występowały na najważniejszych festiwalach muzycznych w Wielkiej Brytanii i Europie, takich jak Glastonbury czy Latitude. Już w listopadzie po raz pierwszy zawitają do Polski, właśnie na Inside Seaside - ich obecność w programie gdańskiego festiwalu wniesie oryginalną, pełną świeżości i nietuzinkowego brzmienia energię. Odnajdując kunszt na styku piękna, wzniosłości i groteski, zespół inspiruje się poetami romantycznymi i powieściopisarzami gotyckimi.

Koncerty zespołu to niemal spektakle; pełne emocji, muzycznej podróży i niezapomnianych wrażeń. Na długo zapadają w pamięć i dają wrażenie uczestnictwa w czymś z jednej strony bardzo osobistym, a z drugiej - mocno hedonistycznym. Barokowy pop połączony z wyrazistym wizerunkiem i świeżością brzmienia sprawiają, że o zespole mówi się w kontekście prawdziwej, rockowej rewolucji. Prasa muzyczna opisuje je jako „wahadło między ekstremami ludzkich emocji, od ekstazy i pasji aż do subtelności bólu”. Na tę całą gamę emocji czekamy i my, i festiwalowicze!

Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących.

Od 16 kwietnia do sprzedaży trafiają bilety jednodniowe w cenach:

· 299 PLN / 249 PLN* Regular Tickets - do 31 sierpnia

· 349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets - od 1 września do festiwalu

Karnety:

· 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets - od 1 marca do 31 sierpnia

· 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets - od 1 września do festiwalu

Podobnie jak w poprzednim roku, posiadacze i posiadaczki Gdańskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 10% na bilety na Inside Seaside. Szczegóły dostępne są po zalogowaniu się na konto w systemie Gdańskiej Karty Mieszkańca: https://jestemzgdanska.pl/n-partnerzy.qbpage

Inside Seaside odbędzie się w specjalnie zaadaptowanych salach AmberExpo, w których w komfortowych warunkach podczas dwóch dni, na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. To nie tylko muzyka, ale także spotkania, kino, strefy tematyczne, food hall, sztuka i liczne aktywności towarzyszące.

Festiwal organizuje Agencja Live, o wieloletnim doświadczeniu w produkcji dużych eventów kulturalnych takich jak Żywiec Męskie Granie, ale też T-Mobile Electronic Beats, Sea You Music Showcase, Mata Tour, SBM FFestiwal, Fryderyki, Zalewski MTV Unplugged czy Wodecki Twist.

Inside Seaside współtworzy ekipa Radia 357, najchętniej wybieranego radia internetowego w Polsce, finansowanego przez Słuchaczy. Zachęcamy do słuchania audycji poświęconych Inside Seaside, uczestnictwa w konkursach, a przede wszystkim do spotkań z dziennikarkami i dziennikarzami - w trakcie festiwalu poprowadzą m.in. rozmowy z artystami, audycje muzyczne, filmowe i kulinarne, a także silent disco.

Miasto Gdańsk jest w stanie pomieścić w sobie wiele kultur, tradycji, historii i połączyć je w nową jakość. Tu, w Mieście Wolności, na styku europejskich szlaków, od lat kwitnie niezwykła scena artystyczna. To nowoczesna i otwarta metropolia, o niezwykłym potencjale, która muzykę na światowym poziomie ma w swoim DNA.
 

REKLAMA
Tool News

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 17.04.2024   universalmusic.pl   fot. mat. prasowe

Tiësto odświeża"Danza Cuduro"

Sofi Tukker ponownie łączy siły z The Knocks

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć