Chris Slade (ex-perkusista m.in. AC/DC) już w tym tygodniu w Polsce

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Chris Slade (ex-perkusista m.in. ACDC) już w tym tygodniu w Polsce
 fot. mat. prasowe klubkuznia.pl

Muzyczną karierę rozpoczął w wieku szesnastu lat występując z Tomem Jonesem. W trakcie kolejnych pięćdziesięciu lat koncertował m.in. z: Jimmy’m Page’m (Led Zeppelin), Davidem Gilmour’em (Pink Floyd) i Olivią Newton-John. Zagrał setki koncertów na wszystkich kontynentach. Jednak największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą takie światowe hity jak „Thunderstruck”, „Are You Ready”, i „Moneytalks”. W kwietniu 2024 roku na czterech koncertach w Polsce wystąpi ze swoim zespołem  legendarny perkusista - Chris Slade! 

Art Muza przedstawia:
THE CHRIS SLADE TIMELINE
04.04.2024 Katowice – Kinoteatr Rialto
05.04.2024 Warszawa – Proxima
06.04.2024 Bydgoszcz - Kuźnia  
07.04.2024 Poznań – Blue Note
Otwarcie bram: godz.18.00, początek koncertu: godz.19.00

Chris Slade karierę zawodową rozpoczął w sklepie z butami. Na szczęście w wieku szesnastu lat zdecydował, że woli grać na perkusji. Pierwszy zespół, w którym występował nazywał się Tommy Scott and the Senators, a jego wokalistą był Tom Jones. Przez pięćdziesiąt lat swojej kariery Chris nagrywał i koncertował z największymi gwiazdami rocka i muzyki popularnej. Manfred Mann's Earth Band, Count Basie, Tom Jones, Paul Rodgers, Jimmy Page, The Firm, David Gilmour, Uriah Heep, Gary Moore, Asia, Michael Schenker, Olivia Newton-John, Gary Numan – to tylko niektóre z nich.

Największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą światowe hity: „Thunderstruck”, „Are You Ready”, i „Moneytalks”. Płyta dotychczas sprzedała się w 5 milionach  egzemplarzy! Wraz z AC/DC Chris odbył również dwie światowe trasy koncertowe, wystąpił na płycie koncertowej oraz nagrał singiel „Big Gun”, który promował film i ścieżkę dźwiękową do filmu „Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

W 2012 roku artysta założył swój własny zespół – The Chris Slade Timeline. Na występy grupy składają się  utwory zespołów, w których grał Chris, przeplatane jego własnymi kompozycjami. To prawdziwy przegląd historii rocka – od AC/DC do Led Zeppelin. Zespół koncertuje przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Europie. O muzykach z The Chris Slade Timeline perkusista mówi: że "ci muzycy są tak dobrzy, jak wszyscy, z którymi kiedykolwiek grałem!" Koncerty w Polsce to również możliwość usłyszenia i zobaczenia niesamowitego zestawu perkusyjnego, który Chris nazwał „Rock or Bust”. 

 

REKLAMA
Tool News

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 02.04.2024   klubkuznia.pl   fot. mat. prasowe

Joe Satriani I Steve Vai Prezentują Wspólny Singiel "The Sea Of ​​emotion, Pt. 1"

Reedycje Nico "The Marble Index" i "Desertshore" już w sprzedaży!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć