Worms of Senses: premiera albumu "Give Up!"

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Worms of Senses: premiera albumu Give Up!
 fot. mat. prasowe Inf. prasowa

Worms of Senses to zespół grający muzykę w której mieszają się takie gatunki jak: rock, mathrock, pop, psychodelia, jazz, elektronika, eksperyment. Grupa założona została przez muzyków znanych z m.in. Searching For Calm, Fair Weather Friends, ARRM, 52um, czy Æther Ctrl.

Nowy album “Give Up!” to gitarowy brud, zagęszczenie rytmów i warstw brzmień. Nie jest ani czysto ani równo. Są tu dziwne podziały i niby-jazzowe wycieczki. Kraut rockowy puls i punkowa energia.  Worms of Senses poddają się temu wszystkiemu, bo to jedyna droga. Wy też się poddajcie brzmieniu “Give Up!”.

“Give Up!” zapowiadany był singlami ‘Body’ i ‘Fade Away’. Ta płyta wybudza przez lata uśpiony projekt i powołuje go na powrót do życia. “Żeby stworzyć coś, co nas satysfakcjonuje musieliśmy zrezygnować z planowania, komponowania, marzenia o wielkich rzeczach. Ważne było i jest „tu i teraz”  – gotowość do bycia dźwiękiem i rytmem.” o powstawaniu albumu “Give Up!” mówią Worms of Senses.

O czym jest “Give Up!” mówi zespół: “Przekaz „Give Up!” to czysta zabawa, nie ma tu ciężkich znaczeń. Nawet jeżeli są teksty o lękach, kompleksach, czy walce ze stagnacją, to wszystko pretekst, żeby posklejać kilka brył, a potem zeszlifować kanty i zobaczyć w tym nową rzecz. „Give Up!” nie ma praktycznego zastosowania, to nie otwieracz do puszek, narzędzie do zabawy, transportu, ani odpoczynku. To forma kreatywnej wyżywki.”

Worms of Senses powstał w 2014 roku i wydał debiutancką EPkę “Exhibit Heart”, ale wkrótce potem projekt został zahibernowany. W 2023 roku zespoł się reaktywował i grupa wydała własnym sumptem płytę, której materiał przeleżał wiele lat w szafie - stąd jego nazwa “Archives”. Teraz Worms of Senses skomponowali i nagrali nowe utwory, które ukazują na płycie “Give Up!”. Za jej wydanie odpowiada wytwórnia Music Corner Records.

Zespół pisze o sobie: “Poszukujemy matematycznych, nieparzystych form rytmicznych, ale też lubimy improwizować. Pomostem dla tych dwóch metod tworzenia są melodie, ziarno przesterów, wibracja oscylatorów. Lubimy piosenkę i eksperyment. Od trzymania się jednej stylistyki wolimy mozaikę gatunkową. Naszym celem jest zachowanie ciekawych, magicznych i nieregularnych elementów naszych improwizacji.“

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 22.03.2024   Inf. prasowa   fot. mat. prasowe

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2024 – gdzie oglądać?

Alicja zapowiada debiutancki album singlem "spokojnie panowie"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć