Pet Shop Boys artystami lutego NetFan.pl!

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Pet Shop Boys artystami lutego NetFan.pl!
 fot. mat. prasowe

Grupa Pet Shop Boys to kolejni artyści których prezentujemy Wam w naszym cyklu Artysta Miesiąca. Wczoraj swoją premierę miał ich najnowszy singiel zespołu zatytułowany "Loneliness", który zapowiada najnowszy album formacji "Nonetheless", który ukaże się pod koniec kwietnia.

Pet Shop Boys to brytyjska grupa muzyczna, wykonująca muzykę pop, utworzona w 1981 roku., którą tworzą Neil Tennant i Chris Lowe. Do największych przebojów zespołu należą między innymi takie utwory jak: "West End Girls", "Suburbia", "It's a Sin", "What Have I Done to Deserve This?", "Rent","Always on My Mind", "Heart", "Domino Dancing" czy "Go West". Okres największej popularności grupy przypada na lata 80.

Duet wydał w sumie 14 albumów studyjnych, z których wszystkie znalazły się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii i osiągnęły wysokie miejsca na listach przebojów na całym świecie. Jako autorzy, producenci i twórcy remiksów, Neil i Chris współpracowali z szerokim gronem artystów, takich jak: Dusty Springfield, Lady Gaga, Liza Minnelli, Blur, Madonna, David Bowie, Yoko Ono, The Killers, Girls Aloud, Paul Weller i Noel Gallagher.

Pet Shop Boys został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako duet odnoszący największe sukcesy w historii brytyjskiej muzyki. Od czasu podpisania kontraktu z Parlophone Records w 1985 roku, nagrali 22 hity, które znalazły się w pierwszej dziesiątce europejskich przebojów, a cztery z nich zostały utworami numerem jeden.

Zespół Pet Shop Boys wystąpi 3 lipca 2024 roku na warszawskim Torwarze w ramach trasy koncertowej „DREAMWORLD The Greatest Hits Live”. Będzie to jedyny występ duetu w Polsce w 2024 roku.

 „Dreamworld: The Greatest Hits Live” to pierwsza trasa Pet Shop Boys z największymi hitami, określana jako najbardziej udana w historii zespołu. Koncerty w latach 2022 i 2023 okazały się wielkim sukcesem, a do tego zebrały znakomite recenzje. „The London Evening Standard” opisał występ Pet Shop Boys w London O2 Arena jako „ekscytującą prezentację 40 lat świetności”, podczas gdy „The Times” stwierdził, że londyński show był „mądry, stylowy, czasem przejmujący, często ekscytujący”. Z kolei „The Telegraph” wyraził się o koncercie jako o „eleganckiej, nostalgicznej uczcie”, a „Metro” podsumowało, że było to „niezwykle radosne świętowanie”.

 

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 01.02.2024   fot. mat. prasowe

"Taki jak Ty" Dawida Kwiatkowskiego Przebojem Roku 2023 NetFan.pl!

Tones And I przedstawia "Dreaming".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć