TR/ST - elektroniczny darkwave rozbrzmi w Krakowie i Warszawie

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
TRST - elektroniczny darkwave rozbrzmi w Krakowie i Warszawie
 fot. mat. prasowe fource.pl

Artysta znany ze swoich charakterystycznych darkwave’owych brzmień wystąpi dwukrotnie w Polsce! TR/ST zawita do Krakowa (2 października, Kamienna 12) oraz Warszawy (3 października, Progresja), w ramach trasy promującej jego nowy album. Właśnie ukazał się singiel zwiastujący to wydawnictwo.

TR/ST (dawniej Trust) to pseudonim producenta i wokalisty Roberta Alfonsa. Początkowo tworzył go w duecie z Mayą Postepski, perkusistką zespołu Austra. Ich wczesne brzmienia porównywano do Depeche Mode i Joy Division, wspólnie wydali nominowany do Juno Award debiutancki album “TRST”. Po odejściu Postepski projekt ewoluował w solowe przedsięwzięcie Alfonsa, w którym nie boi się on podejmować artystycznego ryzyka z każdą kolejną płytą, oferując odbiorcom zarówno mroczną i intymną elektronikę, ekstatyczne taneczne brzmienia, jak i bardziej industrialno-ambientowe pejzaże.

Z początkiem tego roku ukazała się nowa “TR/ST EP” na której oprócz singla “Robrash” znalazła się kolaboracja z kanadyjską gwiazdą hyperpopu Cecile Believe, cover hitu “Being Boing” Pet Shop Boys nagrany w duecie z Jakiem Shearsem, a także oficjalny release krążącego od 2015 roku i uwielbianego przez fanów “Slug”. Artysta pracuje obecnie nad kolejnym albumem, który ma poszerzyć jego brzmienie w sposób zaskakujący i kinematograficzny: ,,większy, lepszy, piękniejszy oraz zakopany w błocie”.

TR/ST wystąpi w Polsce jesienią: 2 października w krakowskim klubie Kamienna 12 oraz 3 października w warszawskiej Progresji.

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 15.05.2024   fource.pl   fot. mat. prasowe

Young Igi o mrocznej stronie swojej natury! "S.D.A." kolejną odsłoną albumu "Ekskluzywny Głód"

Mielzky i Pers z przedpremierowym "WWP" Premiera płyty "Do Tańca i Do Różańca" już 17 maja!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć