PATRONAT MEDIALNY

Crimfall & Krusher w Hard Rock Cafe!

crimfall_and_krusher_w_hard_rock_cafe
25 września w Hard Rock Cafe Warsaw wystąpią dwa metalowe zespoły – grupa Crimfall z Finlandii oraz formacja Krusher reprezentująca polską scenę. Będzie to kolejne wtorkowe wydarzenie pod hasłem Pepsi Rocks. Crimfall: Crimfall łączy gatunki od folk do black metalu wzbogacone epicką siłą wyrazu. Zespół określa swój najnowszy album "The Writ Of Sword" jako bardziej epicki, bardziej monumentalny, bardziej ekstremalny i bardziej dramatyczny niż ich debiut. Wprowadza słuchacza w nowe krajobrazy i pory roku. O ile tematami przewodnimi debiutu były ogień i koniec lata, tak nowe dzieło zabiera nas w środek najcięższej z zim, w centrum wojny z jej bezlitosną rzeczywistością, pozbawioną bohaterów i chwały. Dodatkowo na albumie udzieliło się wielu gości łatwo rozpoznawalnych z fińskiej sceny folk metalowej.

Powołany do życia jako wizja Jakke Viitala, jego jednoosobowy projekt Crimfall nabrał obecnych kształtów w 2007 roku, kiedy śpiewaczka Helena Haaparanta i growler Mikko Häkkinen dołączyli do projektu, by wspólnie rozwinąć muzykę o swoje linie wokalne. Pierwszy album "As The Path Unfolds…" został nagrany przez muzyków sesyjnych, lecz po jego wydaniu w 2009 roku regularny skład powiększył się o perkusistę Janne Jukarainena i basistę Miska Sipiläinena.

"The Writ Of Sword" został wyprodukowany przez sam zespół, a mastering wykonał szwedzki specjalista Jens Bogren z Fascination Street Studios. Proces tworzenia był mozolny, ale rezultat przewyższa debiut pod każdym względem.

Wielopłaszczyznowe, epicko metalowe utwory Crimfall nie pozwalają na proste ich zaszufladkowanie. Dźwięki mroźnej północy i folk metalu spotykają się w nich z echami black metalu, a wszystko to okraszone jest potężnymi orkiestracjami oraz klimatem ścieżki dźwiękowej z epickiego filmu. Melodie wyrażają majestatyczną atmosferę przygody z dawno zapomnianych czasów. Demoniczne krzyki Mikko współgrające z czystymi partiami Heleny wywołują w słuchaczu surowe, pierwotne odczucia podkreślające przemijanie pór roku - stopniowego rozjaśniania oraz następującego po nim panowania cienia.

Krusher:
Zespół Krusher debiutował w roku 2008 albumem "Forward". W tym samym roku zostało zarejestrowane koncertowe DVD "Krusher Live 2008". Koncert zgromadził pół tysięczną rzeszę Fanów muzyki rockowej. Zespół zagrał prawie 200 koncertów w całej Polsce i za granicą (min. trasa koncertowa 2012 obejmująca Polskę, Czechy, Słowację i Ukrainę). Utwory zespołu były emitowane w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych w Polsce i za granicą.

Muzyka Krusher to połączenie heavy metalu i rock'n'rolla, co bardzo dobrze sprawdza się na koncertach. Obecnie zostały ukończone prace nad dwoma nowymi utworami przeznaczonymi do produkcji teledysku: "Solvent" i pierwszy polskojęzyczny utwór - "Ogień". Krushera charakteryzuje mocne uderzenie i pozytywny przekaz na scenie. Obok tradycyjnych metalowych riffów potrafi ukazać tez inne oblicze grając ballady czy wykonując podczas występów utwór instrumentalny na gitary akustyczne.

Zespół wielokrotnie koncertował u boku gwiazd polskiej czołówki min. TSA, Hunter KAT&Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Zakopower, IRA, Raz Dwa Trzy Renata Przemyk, Kazik Staszewski & Buldog, Lombard, Oddział Zamknięty, Mech, KSU, Cała Góra Barwinków, Proletaryat, Totentanz, Turbo, jak również gwiazd zagranicznych: Blaze Byley (ex-frontmen Iron Maiden), Sabaton (heavy metal ze Szwecji) Tim Ripper Owens (ex Judas Priest), TYR (viking metal w Wysp Owczych).

Dużym osiągnięciem zespołu było stworzenie własnego festiwalu muzycznego pod nazwą Krushfest. Podczas tej imprezy w roku 2009 zaprezentowało się 5 wyróżniających się zespołów z regionu. W 2010 podniesiono poprzeczkę wyżej i zaproszono na Festiwal Tima Rippera Owensa (USA) - jednego z najlepszych wokalistów świata oraz Crimes of Passions z w Wielkiej Brytanii. Idąc za ciosem w roku 2011 zaprezentowało się aż 10 zespołów tym dwie gwiazdy; Polski gotycki Closterkeller oraz Łotewski folkowy zespół SkyForger świętujący właśnie odbiór kilku prestiżowych nagród min. odpowiednika polskich Fryderyków na Łotwie.
Trwa ładowanie zdjęć