White 2115 z niesamowitym rekordem i nową wytwórnią!

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
White 2115 z niesamowitym rekordem i nową wytwórnią!
 fot. mat. prasowe sonymusic.pl

Choć Warszawę i Los Angeles dzielą tysiące kilometrów, polskie lato nie istnieje bez „Californii”. Ten absolutny hit White’a 2115 jest hymnem każdych wakacji od blisko 6 lat i trudno wyobrazić sobie, by miało się to zmienić. Najlepiej świadczą o tym twarde liczby - najpopularniejszy singiel w dyskografii rapera właśnie osiągnął kosmiczną liczbę 100 milionów odtworzeń jako pierwszy polskojęzyczny utwór w serwisie Spotify!

Gdy zaczyna się lato, a z latem wakacje, to znak, że za moment cała Polska będzie chciała odstawić pracę i… sami wiecie co dalej. Singiel „California” z wydanego w 2018 roku debiutanckiego albumu White’a 2115 „Rockstar” to ponadczasowy przebój, znany i odtwarzany wszędzie, jak Polska długa i szeroka. Dość powiedzieć, że kawałek od dnia premiery - czyli od niespełna sześciu lat - nie opuścił codziennego zestawienia 200 najpopularniejszych utworów na Spotify w Polsce, co jest absolutnym rekordem wśród rodzimych wydawnictw. To oznacza, że słuchaczom nie przeszkadzały ulewne deszcze ani siarczyste mrozy – niezależnie od pory roku „California” każdego dnia gościła na ich słuchawkach. Teraz White 2115 może przypiąć sobie do piersi kolejny order, bowiem „California” jako pierwszy polskojęzyczny utwór złamała oszałamiającą barierę 100 milionów odtworzeń właśnie na Spotify!

White dał z siebie bardzo dużo, aby jako pierwszy pochwalić się takim osiągnięciem. Jesteśmy przekonani, że “California” będzie tylko śrubować ten wynik i będziemy świętować kolejne rekordy tego kawałka. Cieszymy się, że pierwsze w historii Spotify 100 milionów odtworzeń polskojęzycznego utworu przypadło utworowi wydanemu pod szyldem SBM. Ogromne gratulacje dla White'a!
-mówi Mateusz “Białas” Karaś, współzałożyciel i współwłaściciel wytwórni SBM, wydawcy „Californii”.

Przy takiej tendencji i zbliżających się letnich miesiącach właściwie można być pewnym, że kolejne rekordy White’a 2115 i „Californii” są tylko kwestią czasu.

Przy okazji ogłoszenia osiągnięcia, artysta poinformował również o swoim nowym kanale YouTube i dołączeniu do nowej wytwórni.

Przy tej okazji też chciałbym już otwarcie powiedzieć, że wkraczam w nowy rozdział wydawniczy. Postanowiłem w końcu móc się spełniać muzycznie w 100% i z pomocą Sony wydać album na swoim.
-napisał na swoim Instagramie White.

Na nowym kanale YouTube artysty z okazji przekroczenia bariery 100 milionów odtworzeni na Spotify pojawiła się również specjalna animacja.
 

REKLAMA
Tool News

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 02.04.2024   sonymusic.pl   fot. mat. prasowe

Wytwórnia On-U Sound Adriana Sherwooda na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2024!

Joe Satriani I Steve Vai Prezentują Wspólny Singiel "The Sea Of ​​emotion, Pt. 1"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć