Śpiewająca perkusistka Agata Gottscholl debiutuje singlem "Dzisiaj wczoraj"

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Śpiewająca perkusistka Agata Gottscholl debiutuje singlem Dzisiaj wczoraj
 fot. mat. prasowe Inf. prasowa

Agata Gottscholl to wokalistka, perkusistka i autorka tekstów piosenek. Na polskiej scenie muzyki alternatywnej znana z gry na instrumentach perkusyjnych w indie-rockowym zespole Keskese, a od 2017 szerszej publiczności jako współzałożycielka, autorka tekstów i wokalistka w dream-popowym zespole Minimal Blue. W ostatnich latach grając na perkusji w aplikacji TikTok przyciągnęła na swój profil wielu fanów, a jej filmy niejednokrotnie były viralami. W roku 2024 Agata wyrusza w solową podróż pod własnym nazwiskiem, w pierwszej kolejności dzieląc się singlem pt. “Dzisiaj wczoraj”.

“W internecie jestem rozpoznawana z gry na perkusji. Piszę teksty i śpiewam od lat, zdecydowanie bardziej czuję tworzenie i wykonywanie własnej muzyki, niż tylko granie na instrumencie jako muzyk sesyjny. Może w końcu uda mi się pokazać światu w całości, przede wszystkim jako wykonawczyni własnej muzyki.” - mówi Agata

“Dzisiaj wczoraj” to opowieść o zostawianiu za sobą tego co choć kiedyś było dobre, dzisiaj już nie służy. Sytuacji, gdzie w końcu nastąpił moment decyzji, że to definitywny koniec. Choć alternatywne, syntezatorowe brzmienia generują muzycznie melancholijny klimat, to tekst utworu utrzymuje pozytywny przekaz.

“Aby rozpocząć projekt solowy, musiałam zamknąć pewne rozdziały w swoim życiu. Utwór “Dzisiaj wczoraj” jest o tym procesie, a w zasadzie o momencie decyzji, że zostawia się przeszłość i idzie ku nowemu.”

Współtwórcą i producentem utworu jest Jakub Szulc, gitarzysta i songwriter, ale też brat Agaty.

“Można nas porównać do Billie Eilish i jej brata Finneasa, którzy razem pracują nad utworami Billie. Ja śpiewam i ze swoją wrażliwością próbuję siebie wyrazić w piosence, a Jakub ze swoją wiedzą aranżacyjną i producencką przenosi moje myśli na formę muzyczną. Dobrze jest mieć takie wsparcie!”

Nad warstwą wizualną “Dzisiaj wczoraj” czuwały Justyna Solnica (zdjęcia), oraz Barbara Zientek (grafika, animacje). Barbara stworzyła projekt wizualny będący autorskim systemem znaków, alfabetem stanów i emocji, który można dopasować do przekazu utworu. Jeden ze znaków zaszyfrowany jest w okładce singla “Dzisiaj wczoraj”, dlatego zalecamy dokładne prześledzenie okładki. Alfabet pojawi się także przy następnych piosenkach, ponieważ “Dzisiaj wczoraj” to dopiero pierwszy z singli, którymi Agata planuje podzielić się z słuchaczami w tym roku.

 

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 21.02.2024   Inf. prasowa   fot. mat. prasowe

Carrantuohill & Salake - "W irlandzkim Rytmie" w marcu w Zabrzu

Nowy album "Kryzys?!" zespołu Darmozjady

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć