Ikony kultury. Wojciech Młynarski" w szczecińskiej Willi Lentza

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Ikony kultury. Wojciech Młynarski w szczecińskiej Willi Lentza
 fot. mat. prasowe media-work.pl

Cykl ,,Ikony Kultury” w szczecińskiej Willi Lentza ukazuje publiczności dorobek wybitnych postaci kultury w nowatorski sposób. Kolejna odsłona wyjątkowej inicjatywy zaplanowana jest na 23 i 24 września 2023 roku, a w jej ramach będą miały miejsce dwa koncerty prezentujące autorskie interpretacje piosenek z tekstami Wojciecha Młynarskiego. Na scenie zabytkowej instytucji, wystąpi Gaba Kulka wraz z zespołem pod kierownictwem syna artysty, Jana Emila Młynarskiego.

Widzowie wysłuchają utworów z płyty zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację”. Zarówno „…album jak i gorąco przyjmowane koncerty formacji to subiektywne, świeże spojrzenie syna na fragment twórczości ojca oraz spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki […] z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach.”

Koncerty pt. ,,IKONY KULTURY. WOJCIECH MŁYNARSKI", zabiorą widzów w niezapomnianą podróż, która podobnie jak upodobania Wojciecha Młynarskiego, w wielobarwny sposób połączy rozmaite style i nastroje. Zespół syna poety – Jana Emila Młynarskiego – wystąpi z otwartą na eksperymenty muzyczne Gabą Kulką. Publiczność wysłucha jazzu, dancingu, new wave czy folku, doświadczając wyjątkowej relacji pomiędzy Wojciechem Młynarskim, a współpracującymi z nim kompozytorami (W. Korcz, J. Sent, J. Wasowski, J. Derfel...). Na scenie pojawią się także członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski, m.in.: Wojciech Traczyk i Piotr Zabrodzki.

„Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem.” – Janek Młynarski.

Koncerty odbędą się 23 i 24 września o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza, która od czasu swojego powstania w 2021 roku, aktywnie prezentuje dorobek wybitnych twórców. Instytucja skupia różne dziedziny sztuki, będąc przestrzenią otwartą na wymianę myśli i eksperymenty artystyczne.

 

REKLAMA
Zuza Baum News

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 12.09.2023   media-work.pl   fot. mat. prasowe

Antywojenny protest - wideoklip Wojciecha Bojanowskiego do utworu "Szafa Kory (Jesteśmy kobietami)"

"Bons Amigos" Doroty Miśkiewicz & Thonino Horty już w sklepach i w serwisach cyfrowych

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć