Ukraińsko-rosyjsko-polski projekt ARTISTS FOR PEACE wydał singel "Hand In Hand

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Ukraińsko-rosyjsko-polski projekt ARTISTS FOR PEACE wydał singel Hand In Hand
 fot. Krzysztof Kadis cantaramusic.pl

Rosyjski baletmistrz i ukraińska tancerka wraz z polskimi artystami inicjują światową kampanię na rzecz pokoju: ARTISTS FOR PEACE. Alexey Torgunakov, rosyjski baletmistrz, były solista Teatru Bolshoi oraz Alisa Makarenko, znana ukraińska choreografka i tancerka z Chersonia, wraz z polskimi muzykami tworzącymi ARTISTS FOR PEACE, jednoczą siły w niezależnej kampanii na rzecz pokoju, powstałej w odpowiedzi na bezpośrednie prośby ukraińskich artystów o świadectwo solidarności z ofiarami toczącej się wojny.

Czwartego dnia rosyjskiej inwazji, producenci muzyczni Karo Glazer i Michał Rosicki, otrzymali z kijowskiego metra oraz centrum Lwowa prośby o wsparcie. W ciągu paru godzin we dwójkę zmobilizowali zaprzyjaźnionych artystów do szybkiej akcji, tak powstała piosenka “Hand in Hand” i narodziła się kampania na rzecz pokoju ARTISTS FOR PEACE.

"Obydwoje z Michałem czuliśmy, że nie możemy siedzieć z założonymi rękami. Te wiadomości były skierowane bezpośrednio do nas. Nie mogliśmy udawać, że tego nie usłyszeliśmy. Obydwoje mamy przyjaciół zarówno na Ukrainie jak i w Rosji. Musieliśmy zareagować. Po prostu spontanicznie ruszyliśmy do pracy, w naszym MAQ Records, a to jak się to wszystko rozkręciło dalej w tak krótkim czasie, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Nikt nam nie odmówił!" - mówi Karo Glazer. "To była najszybsza produkcja w jakiej kiedykolwiek braliśmy udział. Wiedzieliśmy, że czas ma kluczowe znaczenie." -  dodaje Michał Rosicki.

ARTISTS FOR PEACE ORCHESTRA to nie tylko wybitni wirtuozi tacy jak m.in. Marcin Gałażyn, Dominik Strycharski, Piotr Steczek i Miguel Czachowski, bogate instrumentarium w tym sekcje dęta i smyczkowa, ale również młode talenty, nastolatki śpiewające i grające wspólnie na cztery ręce. “Hand in Hand” to fantastyczny mix kultury wschodu i zachodu.

W międzyczasie do projektu zaproszenie przyjęli niezwykli tancerze: uciekający w pierwszych dniach wojny z Moskwy, Alexey Torgunakov i jego przyjaciółka, Alisa Makarenko, mieszkająca w Polsce od dziewięciu lat, której rodzice zdecydowali się pozostać w rodzinnym Chersonie. Dwunastego dnia od napisania utworu, w surowych, betonowych murach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, zostało nakręcone piękne video, ze zdjęciami Piotra Pawlusa, który prace nad teledyskiem kończył w ostrzeliwanej Odessie.

Symbolika ich heroicznego tańca, w obliczu tragedii skłóconych narodów i propagandy, pokazuje nam, że miłość, pokój i wspólne działanie to jedyny język, którym powinniśmy się dzisiaj posługiwać. Całość produkcji zrealizowano NON-PROFIT, dzięki wspaniałym ludziom, przyjaciołom, firmom i instytucjom bezinteresownie wspierającym kampanię swoją pracą, czasem, talentem oraz pieniędzmi. Projekt z każdym dniem nabiera na sile. Podczas kręcenia teledysku producenci rozpoczęli prace nad reportażem, w którym usłyszymy szczere refleksje artystów biorących udział w kampanii ARTISTS FOR PEACE, na temat powodów ich zaangażowania w projekt oraz roli sztuki w promowaniu światowego pokoju.

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 05.04.2022   cantaramusic.pl   fot. Krzysztof Kadis

Grzegorz Kloc prezentuje teledysk do utworu -"Wola życia" ( piosenki cegiełki dla Ukrainy)

13 edycja Męskiego Grania – przed nami 16 koncertów w ośmiu miastach!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć