Jarmark św Jacka: Steczkowska, Krzysztoń,Turnau, Zakopower i inni dla dzieci

Ten tekst przeczytasz w ok. 4 minuty
Jarmark św Jacka: Steczkowska, Krzysztoń,Turnau, Zakopower i inni dla dzieci
 fot. mat. prasowe jarmarkjacka.blogspot.com

Legenda głosi, że polski patron braci kaznodziejów, św. Jacek, karmił biednych pierogami własnego wyrobu. Dominikanie z klasztoru pod wezwaniem tego patrona w Warszawie są bardziej kreatywni – organizują już kolejną edycję świętojackowego jarmarku, by zapewnić obiad w szkole dla ubogich dzieci z całej Polski. Jarmark świętego Jacka zagości na warszawskiej Starówce w dniach 15 – 19 sierpnia, w godz. 10.00 – 22.00 przy ulicy Freta 10. Na odwiedzających czeka kilkanaście stoisk z wyrobami rękodzielniczymi. Będzie można nabyć unikalną biżuterię, zabawki, ceramikę, dekoracje, naturalne produkty spożywcze. Nie zabraknie także książek oferowanych przez dominikański antykwariat oraz namiotu fanterii, w którym za kupionym losem kryć się mogą nagrody takie jak zaproszenia do warszawskich teatrów, kin, restauracji, płyty z muzyką lub DVD.

REKLAMA
Tool News

Jarmarkowi św. Jacka towarzyszyć będą także wydarzenia kulturalne:
- 15 sierpnia wycieczka z przewodnikiem po kościele św. Jacka,
- 16 sierpnia koncert Antoniny Krzysztoń, godz. 20.00 Kościół św. Jacka,
- 18 sierpnia wykład na temat życia św. Jacka, godz. 16.00, kościół św. Jacka,
- 18 sierpnia koncert Jacka Kowalskiego i Henryka Kasperczaka pt. "Historie dominikańskie i inne", godzina 19.00, Kościół św. Jacka oo. Dominikanów,
- 19 sierpnia spotkanie z autorem książki „Miłość, która się spóźnia”, o. Michałem Adamskim OP;
- 19 sierpnia - aukcja charytatywna – wylicytować można będzie m.in.: płyty i książki ze specjalnymi dedykacjami jarmarkowymi Justyny Steczkowskiej, Grzegorza Turnaua, zespołu „Raz, dwa, trzy”, Andrzeja Stasiuka, Jacka Hugo-Badera, pobyt w luksusowym apartamencie w Zakopanem, butelka wina z dedykacją od Marka Kondrata, godz. 14.00

Organizatorzy przy współpracy z Fundacją Sto Pociech zaplanowali także atrakcje dla dzieci – jarmarkową Strefę Dziecka, którą w dniach 18 i 19 sierpnia odwiedzić będzie można w ogrodzie Fundacji przy ul. Freta 20/24a . Na najmłodszych czekają tam:

Sobota 18 sierpnia, godz. 10.00 – 14.00 - Stwórczy Piknik
- możliwość beztroskiego uwalniania twórczości, np. malowanie kredą dominikańskiego chodnika, lepienie pierogów św. Jacka
- karaoke z nagrodami
- zabawy z chustą Klanzy
- gry planszowe i podwórkowe
- robienie baniek
- „Niewidzialny Labirynt" – organizator „Niewidzialna Wystawa"
Labirynt składa się z 16 elementów, tworzących krętą ścieżkę. Dzieci i dorośli chodzą po nim z opaską na oczach i z białą laską, dzięki temu chociaż trochę mogą odczuć, z czym borykają się niewidomi.

Niedziela 19 sierpnia, godz. 11.30 - 14.00
- 11.30 - 12.00, pokaz minus 200 - pokaz ciekłego azotu
Co się stanie, gdy w ciekłym azocie zanurzymy balon? Jak zmienią się liście kapusty pekińskiej? A czy da się zjeść żelka zmrożonego ciekłym azotem?
- 12.15 - 12.45 Basiowe przedstawienie
To przedstawienie na podstawie serii książeczek o Basi - zwykłej dziewczynce i jej zwykłych-niezwykłych przygodach. Przedstawienie poprowadzi sama autorka - Zofia Stanecka wraz z Katarzyną Dołęgowską-Urlich z Fundacji Sto Pociech. Zofia Stanecka znawczyni literatury dziecięcej, autorka serii przygód Basi , a także licznych baśni, opowiadań i wierszyków zamieszczanych w podręcznikach. - 13.00 – 14.00 Warsztaty Młodego Autora - warsztaty z tworzenia-ilustrowania książek oraz robienia kukiełek - warsztat poprowadzi autorka książek dla dzieci - Zofia Stanecka.

Całkowity dochód z Jarmarku przeznaczony zostanie na zakupienie obiadów dla 200 dzieci z całej Polski objętych programem dożywiania Grupy Charytatywni Freta oraz zapewnienie im opieki pozaszkolnej (wyjazdy wakacyjne, ferie, obozy sportowe czy zajęcia pozalekcyjne)

Grupa Charytatywni Freta w grudniu 2011 r. rozpoczęła program dożywania dzieci w szkołach poprzez wykupowanie dla nich obiadów. Są nim objęte dzieci z całej Polski – z Warszawy, Łomianek, Babic Starych, Koczarg, Jarosławia, Hermanic, Łodzi, Wrocławia, Szczecina, Krakowa i Hrubieszowa. Łącznie w okresie od grudnia 2011 r. do czerwca 2012 r. przekazano na ten cel środki w wysokości ponad 92 tys. zł. Odbyły się także wyjazdy z dziećmi oraz bal karnawałowy i spontaniczne akcje wyjścia do kina, na lody czy pizzę. Zebrane podczas tegorocznego Jarmarku św. Jacka pieniądze pozwolą kontynuować program pomocy ubogim dzieciom w roku szkolnym 2012/2013.

Antonina Krzysztoń
Zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. Ten debiut zaowocował współpracą z kabaretem „Pod Egidą”. Antonina występowała i występuje na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną (min. FAMA, Zamkowe Spotkania „Śpiewajmy Poezję”). Jej piosenki (mimo, iż dokładnie określone światopoglądowo), trafiały i trafiają do ludzi o różnych przekonaniach. Stara się szukać tego co nas łączy i nie oceniać, raczej rozważać, zapraszać do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, co wyraźnie słychać w jej balladach. Piosenki i muzyka są różnorodne, więc właściwie każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. W chwili obecnej Antonina kończy pracę nad najnowszą płytą, która ukaże się jeszcze w tym roku.

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 12.08.2012   jarmarkjacka.blogspot.com   fot. mat. prasowe

Kasia Wilk zapowiada nowy teledysk do utworu "Po prostu"

Frank Ocean odwołuje koncerty

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć