Polacy na Pozytywne Wibracje Festiwal!

Ten tekst przeczytasz w ok. 4 minuty
Polacy na Pozytywne Wibracje Festiwal!
 fot. mat. prasowe stx-jamboree.com

Znamy już zagraniczne gwiazdy Pozytywne Wibracje Festival! Podczas dwudniowej imprezy w Białymstoku nie zabraknie także polskich artystów. W piątek 23 lipca zagra zespół Poluzjanci, będzie można usłyszeć również magiczny głos i największe hity Miki Urbaniak. W sobotę 24 lipca wystąpi tegoroczne odkrycie polskiej sceny muzycznej FOX, a także Prince of Dreistadt and Monika Dryl z niecodzienną rewią piosenki oraz specjalny projekt Fortepian Szopena.

REKLAMA
Tool News

Mika Urbaniak

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Związana z muzyką od urodzenia. Już od 11 roku życia pisze własne piosenki, a jako 14 latka zadebiutowała na scenie. Rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny muzycznej. Współpracowała m.in. z Andrzejem Smolikiem, Grzegorzem Markowskim, Mietkiem Szcześniakiem, Noviką, O.S.T.R., Liroy’em i oczywiście z Michałem Urbaniakiem. W zeszłym roku ukazał się jej debiutancki album Closer, nad jego produkcją czuwał Troy Miller, znany ze współpracy m.in. z Amy Winehouse i Markiem Ronsonem. Efekty pracy Artystów zostały docenione przez Akademię Fonograficzną, płyta została nagrodzona statuetką Fryderyka w kategorii Album Roku Pop. Mika Urbaniak to niezwykła osobowość i niecodzienny talent, a jej występ w Białymstoku na długo pozostanie w pamięci gości festiwalu.

FOX

Michał „FOX” Król to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej muzycznej scenie elektronicznej i alternatywnej. Na stałe współpracuje z Marią Peszek i Kayah. Zadebiutował 5 lat temu z zespołem 15 minut projekt, którego album został fenomenalnie przyjęty przez media i publiczność. Teraz przyszedł czas na jego pierwszy - autorski album Fox Box, na którym gościnnie pojawili się najważniejsi artyści rodzimej sceny alternatywnej: Novika, Pinawella (Sistars/Paulina Przybysz), Michał Skrok (Bunio/Dick for Dick), Sqbass, Marsija (Loco Star), Natalia Lubrano (Miloopa) i Tomasz Organek (SOFA). To zapewne będzie jedna z tych płyt, które wyznaczą nowe trendy na polskiej scenie muzycznej. Jego nagrania zdobyły uznanie wśród opiniotwórczych blogerów i krytyków, ale przede wszystkim w kręgach miłośników alternatywnych rytmów. Niedawny występ FOXa na festiwalu Top Trendy w konkursie „Trendy” uznano za najbardziej interesujący i odkrywczy, co zaowocowało nagrodą jurorów. Publiczność również była zachwycona radosnym, doskonałym występem. Na festiwalu w Białymstoku FOX zaprezentuje swoje najnowsze dzieło muzyczne z gościnnym udziałem Natalii Lubrano i Tomasza Organka.

PRIENCE OF DREISTADT and MONIKA DRYL

Prince od Dreistadt and Monika Dryl to oryginalna i brawurowa forma wokalno – instrumentalna, dowcipna i energetyzująca. Składa się na nią kilkanaście piosenek polskich i zagranicznych, współczesnych oraz pochodzących z lat 30 – 50 . Przedstawienie jest ekscentryczną zabawą muzycznymi konwencjami, w której usłyszeć można Franka Sinatrę, Maxa Raabe, Moloko, Beatę Kozidrak i Elvisa Presley’a w jednej piosence, gdzie największa wschodnoniemiecka scena rewiowa Friedrich Stadt Palast spotyka się z przedwojenną Warszawą, dixielandem, tangiem i festiwalem piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu.

W repertuarze projektu znajdują się choćby tak ponadczasowe standardy jak: Hernando’s Hideway, Quizas, Quizas, Quizas, Sway ,The Lady Loves Him, Let’s Call The Whole Things Off, jak również polskie perełki muzyczne z repertuaru Ludmiły Jakubczak, Nataszy Zylskiej, czy pastiszowo potraktowane utwory współczesne jak choćby Sing it Back zespołu Moloko jako polskie przedwojenne tango, czy utwory Bajmu, Republiki i Papa Dance w wersjach odkrywających niespotykane dotąd możliwości interpretacji ikon polskiej muzyki pop. Prince of Dreistadt and Monika Dryl to również arcydowcipny konglomerat cytatów z historii polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Tę oryginalną i niecodzienną rewię piosenki tworzą wielkie indywidualności i znakomite głosy: białostocczanka Monika Dryl – wokalistka i aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Agata Warda – wokalistka Teatru Roma, Maja Kisielińska – wokalistka zespołu Oczi Cziorne oraz Maciej Ulewicz – wokalista i dziennikarz Radia Pin. Maciej Ulewicz był członkiem zespołu IMTM zaliczanego do Gdańskiej Sceny Alternatywnej, którego utwory kilkakrotnie pojawiały się na kompilacjach z serii Pozytywne Wibracje. O stronę muzyczną projektu dba 7 osobowy zespół pod kierownictwem znakomitego kompozytora, aranżera i instrumentalisty Tomasza Krezymona.

FORTEPIAN SZOPENA

W roku chopinowskim, na festiwalu w Białymstoku nie może zabraknąć akcentu związanego z wybitnym polskim kompozytorem. Specjalny projekt Witka Łukaszewskiego i Grand Piano Fortepian Szopena to rock-opera inspirowana twórczością dwóch znamienitych romantyków: Fryderyka Chopina oraz Cypriana Kamila Norwida. To niezwykłe widowisko jako współczesna wizja poematu Norwida, zabiera słuchaczy w muzyczną podróż po Europie, wykorzystuje różnorodne style: rock, flamenco, muzykę sefardyjską, jazz. W przeciwieństwie jednak do pesymistycznej wizji Norwida projekt Witka Łukaszewskiego niesie w sobie optymistyczne przesłanie, że Sztuka przez duże „S” i geniusz ludzki w końcu zwyciężają. U Norwida „Ideał sięga bruku”, natomiast w wizji przedstawionej w rock-operze wielka sztuka, wielka muzyka i poezja zawsze niczym Feniks mityczny odradzają się z popiołów.

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 21.06.2010   stx-jamboree.com   fot. mat. prasowe

Nowy utwór Big Cyc: Warto rozmawiać

Wielki festiwal big-beatowych przebojów - koncert jubileuszowy Czerwono-Czarnych

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć