FOTORELACJA

Piotr Rogucki w Rialcie - fotorelacja

20 kwietnia w katowickim kinoteatrze Rialto z solowym projektem wystąpił Piotr Rogucki - wokalista i frontman, znanej fanom muzyki rockowej, grupy Coma. Muzyk wydał 2 albumy solowe.Pierwszy z nich „Loki –wizja dźwięku” jest, jak mówi Rogucki „zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu muzycznego, który nie powstał”. Druga solowa płyta - „95-2003” - to swoisty powrót do przeszłości. Album, który ukazał się w maju 2012 zawiera utwory napisane w latach 1995-2003, jeszcze przed sukcesem zespołu Coma, które Rogucki wykonywał podczas wielu festiwali. Teraz wracają na płycie w nowej odświeżonej postaci.

"95-2003" jest płytą o brzmieniu akustycznym i nieco eksperymentalnym, za sprawą wykorzystania dość niecodziennego instrumentarium i specyficznej konstrukcji utworów. Słychać wyraźnie inspiracje rockiem, równowagę w używaniu środków ekspresji, słowem daje o sobie znać bogate doświadczenie muzyczne.

Podczas katowickiego koncertu, publiczność miała okazję usłyszeć specjalne akustyczne aranżacje utworów, pochodzących z solowych płyt artysty takie jak m.in: "Argonauci", "Piosenka pisana nocą", "Wrony", "Szatany", "A My", "Legenda o próżności" czy "Chimery".

Trwa ładowanie zdjęć