FOTORELACJA

MIKE VERBA POP FICION - koncert w Radio Kraków - fotorelacja

Mike Verba to krakowski muzyk, pianista, klawiszowiec, jazzman, kompozytor, aranżer, niespokojny duch. Obecnie uformował zespół złożony z muzyków wybitnych, z którymi rusza w trasę POP FICTION.

Jak mówi sam artysta: „W muzyce chodzi o doświadczenie spełnienia i radości. Chcę, aby ludzie czuli się poruszeni, ale i naładowani pozytywną energią, która ich zmotywuje. Ona powinna pomagać stawać się im być lepszymi, wprowadzając ich w zupełnie inny świat, a tam powinna poruszać ich emocje i ożywiać umysł. Chcę pokazywać graniem, że muzyka to przygoda, która jest najlepszą podróżą, jaka może człowieka spotkać. Jeśli raz otworzy się te drzwi, to nic nie będzie już takie samo”.

Tytuł koncertu nawiązuje do filmu Pulp-Fiction Quentina Tarantino i jest grą z konwencją - przyświeca mu idea zabawy gatunkowej, cytatu i gry z tekstami kultury. Mike Verba przetwarza znane hity w niezapomniane wersje. Projekt Pop Fiction zabiera słuchacza w drogę przez różne dekady i style muzyczne, od lat 80 po współczesność, a wszystko to w unikatowych interpretacjach. 

Do współpracy MIke zaprosił czterech wybitnych muzyków. Sekcję rytmiczną tworzyli wyśmienicie brzmiacy i czujny basista Robert Szewczuga (szerokiej publiczności znany ze składu Guolec Orkestra) i widowiskowy i skuteczny perkusista Frank Parker. Na saksofonach grał Grzech Piotrowski, miejsce przy mikrofonie kilkukrotnie zajmował wokalista Grzegorz Myrczek.

Koncert Mike Verba - Pop Fiction feat. Grzech Piotrowski i Wojciech Myrczek z udziałem wybitnych gości to muzyczna uczta z pogranicza elektroniki, jazzu i muzyki rozrywkowej: Red Hot Chilli Peppers, Kate Bush. Nirvana, George Michael, Ed Sheeran i Sting to tylko część artystów, których utwory usłyszeliśmy na koncercie. Jako się rzekło, koncerty Michała to erupcja czystej radości i pozytywnej energii, tego wieczoru jednak nie mogło zabraknąć momentu melancholii i zadumy - dzień wcześniej muzyczny Kraków ze smutkiem przyjął wiadomość o śmierci znakomitego dziennikarza muzycznego Antoniego Krupy, przez dekady związanego z regionalną rozgłośnią Polskiego Radia w Krakowie. Antoni był fanem Verby i niejednokrotnie w swoich audycjach puszczał jego nagrania, więc nikogo nie zaskoczyła dedykacja ku pamięci Krupy, jaką była kompozycja duetu Simon&Gurfunkel "Scarborough Fair", oczywiście w autorskiej interpretacji Mike'a Verby.

Prezentujemy galerię zdjęć z tego kameralnego koncertu.

 

Trwa ładowanie zdjęć