PATRONAT MEDIALNY

ZippFest 2015

zippfest_2015
2 maja w Sali widowiskowej MGOK Głogówek odbędzie się pierwsza edycja festiwalu rockowego "ZippFest" organizowanego przez Grega SK, MGOK Głogówek oraz załogę The Bad Sleep Well. Nadrzędnym celem festiwalu jest promocja szeroko rozumianej muzyki rockowej wykonywanej na żywo. Impreza będzie miała oprawę umożliwiającą udział i zabawę całych rodzin. Na scenie wystąpią takie zespoły jak: Sierściuchy, Kolbyskray (w składzie m.in. Tomek Dyrda ex. Oberschlesien), Lecter (w składzie m.in. Roman Bereźnicki grający również w zespole LIPALI) oraz The Bad Sleep Well.

THE BAD SLEEP WELL jako gospodarz imprezy zaprezentuje wszystkie utwory z swojej płyty [ZERO] oraz kilka interesujących premier. Muzyka zespołu to wypadkowa wielu inspiracji: wszystkie składają się na mocnego, melodyjnego rocka z dużą porcją gitarowego hałasu, który dowodzi, że rock'n'roll ma się wciąż świetnie. Skład grupy rozpoczął wspólną przygodę zimą 2012 roku. Zespół w przeszłości supportował najlepsze polskie zespoły takie jak: Illusion, Lipali, Dezerter, Dżem, OCN, TSA, Lombard, KSU, Farben Lehre, Jelonek itp.

25 Stycznia 2014 roku na antenie Radia Opole odbyła się wielka premiera najnowszej płyty zatytułowanej [ZERO]. Znalazło się na niej 5 specjalnie wyselekcjonowanych utworów. Ogromną niespodzianką tej płyty był gość specjalny, a konkretniej saksofonista słynnej amerykańskiej grupy DOG EAT DOG. Zespół koncertuje w całej Polsce. Pojawiał się na wielu wspaniałych scenach takich jak festiwal w Jarocinie, Przystanek Woodstock, Przystanek Prochoffnia, Metalowa Twierdza i wielu innych. Utwory The Bad Sleep Well można usłyszeć w wielu cenionych polskich stacjach radiowych.

LECTER to połączenie ostrych rockowych riffów z melodyjnymi, zapadającymi w pamięć wokalami. I nic w tym dziwnego, skoro jako swoich idoli muzycy wymieniają Joy Division, Davida Bowie i Ministry. Połączenie takich elementów sprawia, że zespół sprawdza się idealnie zarówno na bardzo energetycznych koncertach jak i w radiu, gdzie ich piosenki pojawiają się regularnie. Zespół LECTER powstał w 2006 roku początkowo pod nazwą Dr.Lecter. Po czterech latach zbierania pomysłów i doświadczeń powstała nieoficjalna, nagrana w domowych warunkach płyta „Wydostać”. Tytułowy utwór spodobał się Piotrowi Kaczkowskiemu, który umieścił go na swojej składance „Mini Max”. To wydarzenie, jest impulsem dla Romana i całego zespołu do dalszej, bardziej intensywnej pracy.

Na przełomie lat 2010/ 2011 zespół zmienia nazwę na LECTER i w olsztyńskim Studiu X nagrywa materiał na album „Inside/ Outside”, który pojawia się jakiś czas później pod banderą firmy Icaros Records. Album promowany był aż czterema videoklipami, które pojawiały się między innymi w Rebel TV czy Teleexpresie. Logicznym następstwem dobrze przyjętego albumu jest wzrastająca liczba koncertów. LECTER zagrał kilka regularnych tras, dzieląc scenę między innymi z zespołami Proletaryat, Closterekeller czy Illusion.

Rok 2013 to początek pracy nad nowym materiałem i kolejne koncerty. Pierwszą kompozycją, zapowiadającą nowy materiał był „Wielki Wóz” w którym pojawili się gościnnie dwaj znakomici muzycy, znany z zespołów Lipali i Illusion, Tomek „Lipa” Lipnicki i grający w Acid Drinkers gitarzysta Wojciech „Yankiel” Moryto. Ciekawostką jest fakt iż lider zespołu Roman Bereźnicki stał się również od niedawna członkiem zespołu LIPALI.

KOLBYSKRAY: Formacja narodziła się w styczniu 2013 roku z inicjatywy muzyków dawnej grupy ERROR. Muzyka którą tworzy zespół to wypadkowa upodobań każdego z jego członków. Ciężkie brzmieniowo zwrotki, melodyjne refreny, przepiękny klimat stworzony przez instrumenty klawiszowe, solówki, które nawiązują nieco do zespołów z nurtu rocka progresywnego oraz wokal, o bardzo interesującej barwie głosu. Dlatego też największe inspirację muzycy czerpią z własnych serc co jest wyczuwalne, biorąc pod uwagę ogromne emocje, które można dostrzec w każdym z ich utworów.

Kolbyskray w lipcu 2014 roku wydał debiutanckiego maxisingla, zawierającego cztery kompozycje. Materiał został zrealizowany w Metstudio, a producentem muzycznym był Marcin Woroniuk. Partie gitary basowej zostały nagrane gościnnie przez przyjaciela zespołu, Wojtka Jasielskiego (Oberschlesien), oraz partie perkusyjne przez Marka Romanowskiego, który na chwilę zagościł w szeregach Kolbyskray. Po niespełna trzech miesiącach od zakończenia nagrań Adam Jurczyński (gitarzysta) opuścił szeregi zespołu, a jego miejsce zajął Tomasz Dyrda (ex. Oberschlesien).

SIERŚCIUCHY to projekt założony w roku 2012 przez Joannę Baran i Waldka Orłowskiego, działający przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku. Skład formacji obejmuje pięć osób: czterech wspaniałych młodzieńców oraz wyjątkowa solistka, która przewodzi grupie swoim niepowtarzalnym głosem.

Sierściuchy to duża dawka młodzieńczej, dobrej energii oraz przebojowe brzmienia wydane w oryginalnym stylu. Grupa to uosobienie luzu i dobrej zabawy, nacechowany ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem w wykonywaną pracę. Łatwość i umiejętność nawiązywania kontaktu z widzem, oraz zdobywanie jego sympatii, powoduje, że młode Sierściuchy to wulkan, po koncercie którego każdy wychodzi naładowany pozytywną energią... Line-up:
1. Sierściuchy (godz: 17:00)
2. KOLBYSKRAY (w składzie m.in. Tomek Dyrda ex. Oberschlesien) (godz 18:30)
3. LECTER (w składzie m.in. Roman Bereźnicki grający również w zespole LIPALI) (godz 20:00)
4. THE BAD SLEEP WELL (godz: 21:30)
Trwa ładowanie zdjęć