PATRONAT MEDIALNY

Serpent Wings, Morfem oraz Adder w Jazz Rock Cafe!

serpent_wings_morfem_oraz_adder_w_jazz_rock_cafe
23 października w krakowskim Jazz Rock Cafe wystąpią: Serpent Wings, Morfem oraz Adder. Serpent Wings to zespół death metalowy z Krakowa, powstał w kwietniu 2010 roku. Od października 2010 do sierpnia 2011 zespół zagrał osiem koncertów. Cztery z nich w znanych krakowskich klubach (Lizard King, Jazz Rock, Kazamaty, Sports Pub), a pozostałe dwa w Nowym Targu (Dudek) i Mszanie Dolnej (Czarny Kot). Zespół wziął również udział w przeglądzie młodych zespołów organizowanym przez sklep muzyczny Rock’n’roll. W kwietniu 2011 roku światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu. Na wrzesień 2011 planowane jest wydanie pierwszej płyty EP.

Zespół Morfem w obecnym składzie powstał na jesieni 2009 roku. Dziś tworzą go: gitarzyści: Szymon Pastuszczak i Wojciech Kochański, basista Robert Szokalski, perkusista Marcin Rojek i wokalista Robert Twardowski. Muzyka zespołu to melodyjny heavy metal, nawiązujący do najlepszych czasów dla gatunku: lat 80. i 90. z mroczniejszymi thrashowymi inklinacjami i partiami solowymi. Cechą charakterystyczną zespołu są teksty utworów pisane przez wokalistę wyłącznie w języku polskim i żywiołowe koncerty. Narazie zespół koncertował głównie w klubach krakowskich. Największą imprezą z udziałem zespołu był zlot Easy Rider Party, w czerwcu 2010 r. i gra na jednej scenie z zespołami Kult i Maanam.

ADDER powstał wiosną 2002 roku w Katowicach. Od tamtej pory ADDER grywał koncerty na scenach zarówno mniejszych, ale również i nieco większych –m.in. Festiwal im. Ryśka Riedla, Juwenalia czy na zlocie fanów grupy Metallica w 2003 roku w Piekarach Śląskich. W 2004 roku ukazuje się płyta demo „First Bite” zawierająca 6 utworów, która spotyka się z pozytywnym przyjęciem recenzentów. Po kilkuletniej przerwie ADDER powraca w nowym składzie koncertując i promując swój debiutancki album zatytułowany „Ashes Of Life”.

Album „Ashes Of Life” zawiera 10 mocno energetycznych utworów. W muzyce ADDER, jako u przedstawicieli heavy-metalowego gatunku, można usłyszeć niewątpliwie wpływ „największych” tego nurtu czyli Megadeth, Pantera, Iron Maiden, Judas Priest, Manowar czy w końcu Metallica. Album bardzo dobrze prezentuje się jako całość począwszy od mrocznego INTRO, poprzez solidne uderzenie w Pantherhead, The Candle czy Last Hour, aż po wyśmienite, zagrane z wielkim feeling’iem solówki w The Tale, Man’s Fear czy Unattended Man. Album zamyka utwór Farabagir oscylujący w klimatach orientalnych z charakterystyczną linią melodyczną.
Trwa ładowanie zdjęć