7 marca 2026 roku Kamil Bednarek wystąpi w warszawskim Klubie Stodoła, celebrując wyjątkowy jubileusz – 18 lat swojej artystycznej drogi. Koncert pod hasłem „Osiemnastka Bednarka” będzie muzyczną podróżą przez całą dotychczasową dyskografię artysty, ale także zapowiedzią nowych kierunków brzmieniowych i lirycznych, z którymi zamierza związać się na dłużej.
To właśnie w 2008 roku Bednarek „wtargnął” na polską scenę muzyczną, zakładając zespół Star Guard Muffin. Debiutancka EP-ka „Ziemia Obiecana” zapoczątkowała dynamiczny rozwój jego kariery, a udział w talent show w 2010 roku przyniósł zespołowi ogólnopolską popularność. Album „Szanuj” szybko pokrył się podwójną platyną, a niedługo później muzycy wyruszyli na Jamajkę, gdzie w legendarnym studio Tuff Gong nagrali materiał „Jamaican Trip” z udziałem takich artystów jak Capleton, Dean Fraser czy The Tamlins.
Po zmianach personalnych w 2012 roku narodził się zespół Bednarek, który zadebiutował albumem „Jestem…”. Płyta okazała się ogromnym sukcesem – przez ponad rok utrzymywała się na listach przebojów i uzyskała status diamentowej. Kolejne lata przyniosły m.in. koncertowy album z Przystanku Woodstock, studyjne „Oddycham” z udziałem Alborosiego i Juniora Kelly’ego, solowy projekt „Talizman”, a także „MTV Unplugged Bednarek”, potwierdzające artystyczną wszechstronność muzyka.
Ważnym etapem okazał się również projekt #bednarekinaczej, który zaowocował m.in. złotym singlem „Bądź przy mnie” oraz albumem „INACZEJ” z 2021 roku. Przez cały ten czas Kamil Bednarek konsekwentnie rozwijał swój styl, łącząc reggae, pop i nowoczesne brzmienia z autentycznym przekazem i emocjonalną wrażliwością.
Jubileuszowy koncert w Stodole będzie więc nie tylko świętowaniem „pełnoletności” artystycznej Bednarka, ale także spotkaniem z publicznością, z którą od lat dzieli emocje, energię i charakterystyczne dla siebie dźwięki. To zaproszenie do wspólnego święta – pełnego wspomnień, nowych impulsów i muzycznej radości.
