Organek - "Ocali nas miłość" - zapowiedź wersji winylowej albumu

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Organek - Ocali nas miłość - zapowiedź wersji winylowej albumu
 fot. mat. prasowe mystic.pl

Album „Ocali nas miłość” został opublikowany w 2021 roku. Teraz ukazuje się długo wyczekiwana wersja winylowa tej stworzonej z okazji 77 rocznicy Powstania Warszawskiego płyty.Album będzie miał swoją premierę 1 sierpnia.

Punktem wyjścia dla autorów płyty były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów – Eugeniusza Lokajskiego „Broka”. Tomasz Organek pod wpływem emocji powstańców oraz ulic Warszawy roku 1944 ujętych na fotografiach napisał teksty piosenek, które brzmią bardzo aktualnie. Album "Ocali Nas Miłość" to swego rodzaju most pomiędzy rokiem 1944 a czasami współczesnymi, który ma ważny przekaz: ocali nas miłość.

„Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie, aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same” – mówi Tomasz Organek.

Kolekcja prawie tysiąca fotografii Lokajskiego w poruszający sposób dokumentuje zarówno prywatne życie bohaterów sierpnia i września 1944 roku, jak i ich ofiarną walkę na ulicach Warszawy.  

Na płycie pojawili się znakomici goście: Magda Umer, Ralph Kaminski i Klaudia Szafrańska. 

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 10.07.2024   mystic.pl   fot. mat. prasowe

Scena kultowego jazzowego klubu Jassmine na Great September w Łodzi

Trebunie Tutki powracają z nowym singlem "Kiedy góry wołają"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć