Lindsey Stirling urzeka na nowym albumie

Ten tekst przeczytasz w ok. 4 minuty
Lindsey Stirling urzeka na nowym albumie
 fot. mat. prasowe universalmusic.pl

Skrzypaczka, tancerka i niezwykła artystka Lindsey Stirling wydała nowy album „Duality”. Wydawnictwo promuje singiel „Evil Twin”, do którego powstał hipnotyzujący teledysk. Wideo zabiera widzów w oszałamiającą wizualnie podróż przez światło i ciemność. Obrazek został nakręcony na zapierającym dech w piersiach tle Egiptu. Dzięki płynnym przejściom między jasnymi i ciemnymi kostiumami, Stirling ucieleśnia temat wewnętrznego konfliktu i odkrywania siebie.

Album „Duality” to wizjonerska medytacja nad wewnętrzną mądrością, osobistą siłą i ciągle zmieniającą się naturą tożsamości. Obejmuje 12 utworów ukazujących wyrafinowaną muzykalność Stirling. Pierwsza połowa albumu koncentruje się na wyszukanym brzmieniu opartym na muzyce celtyckiej i innych globalnych wpływach, natomiast druga połowa skłania się ku oryginalnej niemainstreamowej formie popu. Lindsey, autorka utworów z głęboką wyobraźnią, znakomicie wykorzystuje każdą oprawę dźwiękową, zgłębiając zawiłe kwestie intuicji i prawdy.

– Mój album „Duality” opowiada o sprzecznościach naszego życia, a „Evil Twin” oddaje ten kontrast – mówi Lindsey. – Czasami czujemy się w stanie wojny z samym sobą, gdy widzimy przepaść między tym, kim jesteśmy, a tym, kim chcielibyśmy być. Te konflikty sprawiają wrażenie, jakby chciały nas rozerwać na strzępy, ale stawiając czoła mrocznym częściom nas samych, możemy naprawdę zrozumieć siebie i innych.

„Evil Twin” jest trzecim singlem z nowego albumu Lindsey, „Duality”, po wcześniej wydanych singlach „Eye of the Untold Her” i „Inner Gold” z gościnnym udziałem Royal & the Serpent.

Lindsey jest nie tylko wielokrotnie nagradzaną artystką znaną ze swojej wirtuozerii na skrzypcach elektronicznych, ale także nieustannie olśniewa publiczność swoim tańcem – to element, który wnosi na scenę w ramach swojego spektakularnego występu na żywo.

Tego lata Lindsey wyruszy w podróż po Stanach Zjednoczonych, odwiedzając ponad 40 miast. Wystąpi w kultowych miejscach, takich jak Radio City Music Hall w Nowym Jorku, MGM Music Hall w Bostonie w Fenway Park, The Met w Filadelfii, The Anthem w Waszyngtonie. Ponadto zakończy trasę specjalnym występem w Los Angeles w Greek Theatre. Kanadyjski zespół indie pop Walk off the Earth i pochodzący z Los Angeles zespół indie pop Saint Motel wystąpią jako support w wybranych datach. Pełna trasa koncertowa znajduje się na stronie artystki.

Widowiska Lindsey Stirling przyciągają wzrok i inspirują. Płynnie integrują skomplikowaną choreografię i oszałamiające kostiumy, z których wszystkie sama projektuje łącząc muzykę, taniec i kunszt wizualny w wyjątkowe, niezapomniane wrażenia, pozostawiając publiczność oczarowaną i zainspirowaną. W swojej karierze sprzedała ponad 1 milion biletów.

O LINDSEY STIRLING:

Niewielu artystów uosabia bezgraniczną kreatywność tak jak Lindsey Stirling. Jest nie tylko wielokrotnie nagradzaną artystką znaną ze swojej wirtuozerii na skrzypcach elektronicznych, ale także olśniewa publiczność swoim talentem tanecznym – to element, który wnosi na scenę w ramach swojego spektakularnego show na żywo, koncertując z oszałamiającą częstotliwością i nieustannie wyprzedając kultowe miejscówki.

Dzięki swojej przełomowej wizji zdobyła miliony fanów na całym świecie, cztery albumy na szczytach list przebojów Billboardu i dwie nagrody Billboard Music Awards, w tym Top Dance/Electronic Album za jej trzecie studyjne wydawnictwo „Brave Enough”. Jej świąteczny album, „Warmer in Winter”, szturmem zdobył pierwsze miejsce na listach przebojów Billboard, Amazon i iTunes Holiday Album, a główny singiel „Carol of the Bells” przeszedł do historii jako jedyny instrumentalny utwór, który kiedykolwiek dotarł do Top 10 w AC Radio. B

ędąc również autorką bestsellerów „The New York Timesa” (i twórczynią własnego komiksu), platynowo sprzedająca się gwiazda poczuła się zmuszona do dalszego przekraczania swoich granic na swoim siódmym albumie, ostatecznie przyjmując zupełnie nowy poziom wolności w pisaniu piosenek. „Duality” jest najbardziej odważnym dźwiękowo i złożonym emocjonalnie albumem Stirling.

Lindsey zgromadziła ponad 27 milionów subskrybentów, prawie 3,9 miliarda wyświetleń i 14,1 miliona subskrybentów na YouTube, 4,9 miliona obserwujących i 107 milionów polubień na TikToku oraz ponad 500 tysięcy kreacji wygenerowanych przez użytkowników na TikToku i Instagramie.
 

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 09.07.2024   universalmusic.pl   fot. mat. prasowe

Dawid Kwiatkowski "Beze mnie". Nowy singiel i teledysk już w sieci.

Blue Note ogłasza wydanie albumu Wayne’a Shortera "Celebration, Volume 1"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć