KAZIK I KWARTET PROFORMA - NOWA PŁYTA: "PO MOIM TRUPIE"! TO OSTATNIA SZANSA NA ZAMÓWIENIE!

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
KAZIK I KWARTET PROFORMA - NOWA PŁYTA: PO MOIM TRUPIE! TO OSTATNIA SZANSA NA ZAMÓWIENIE!
 fot. mat. prasowe sprecords.pl

Kazik i Kwartet ProForma powracają! Po niemal dokładnie siedmiu latach od premiery ostatniego wspólnego albumu, Kazik Staszewski powraca do grania z poznańskim Kwartetem ProForma. Niedawno miały premierę utwory "Rudy 102" i "23 minuty", teraz artyści informują, iż we wrześniu ukaże się ich nowy album - "Po moim trupie".

To pierwsze wspólne wydawnictwo Kazika i zespołu Kwartet ProForma od roku 2017 - wówczas wydany album "Tata Kazika kontra Hedora" uzyskał status Złotej Płyty. Teraz muzycy powracają do wspólnego grania z nową energią i mocnymi tekstami. Nowe wydawnictwo zawierać będzie 13 premierowych utworów napisanych i zaśpiewanych przez Kazika Staszewskiego. Muzyczna cała paleta doznań - od lirycznych ballad po mocne komentarze. Album ukaże się 27 września bieżącego roku, natomiast przedsprzedaż ruszyła dzisiaj w sklepie internetowym wytwórni SP Records. 

Fani zamawiać mogą między innymi winyle - wysokiej jakości podwójny album w fenomenalnej jakości tłoczenia, podwójnej oprawie typu gatefold oraz w czterech wersjach kolorystycznych do wyboru - black, clear yellow, clear violet oraz red-blue splatter. Edycja winylowa będzie limitowana, a wysokość jej nakładu ustalą sami kupujący - sprzedaż trwać będzie jedynie trzy tygodnie, do 12 lipca. Po tym terminie nie będzie możliwości zakupu albumu.
W ciągłej sprzedaży będą natomiast płyty CD (w tym z bonusem w postaci autografów artystów - dostępne do 13 września), kasety magnetofonowe oraz koszulki.

Wydawnictwo zapowiada utwór "Rudy 102", który ukazał się na początku czerwca i od razu wywołał lawinę komentarzy. Drugi singiel promujący album, "23 minuty", również nieźle zamieszał i zaskoczył słuchaczy. 

Kazik i Kwartet ProForma to projekt Kazika Staszewskiego stworzony z udziałem muzyków poznańskiego Kwartetu ProForma - jedynego pięcioosobowego kwartetu na świecie. Kazik Staszewski to jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów, autor i wykonawca niezliczonej liczby utworów. Kwartet ProForma zaś – w składzie: Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marek Wawrzyniak, Marcin Żmuda – słynie z wykonywania poezji śpiewanej i nie tylko; w swoim repertuarze sięgają między innymi do Leonarda Cohena, Jacka Kaczmarskiego, Nicka Cave’a czy Toma Waitsa.

Kazik oraz muzycy Kwartetu wydali dotychczas wspólnie dwa albumy: coverową "Wiwisekcję" (2015) i "Tatę Kazika kontra Hedora" z tekstami Stanisława Staszewskiego (2017; album uzyskał status Złotej Płyty). Oba ukazały się nakładem wytwórni SP Records.

 

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 08.07.2024   sprecords.pl   fot. mat. prasowe

Świetny debiut Po prostu Damian - nowy wakacyjny hit!

Spacer Po Warszawie –Robert Cichy I Goście

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć