Cory Henry zagra w Poznaniu podczas Blue Summer Jazz Festival

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Cory Henry zagra w Poznaniu podczas Blue Summer Jazz Festival
 fot. mat. prasowe bluenote.pl

Cory Henry wraca do Polski! W lipca zagra podczas pierwszego weekendu Blue Summer Jazz Festival w Poznaniu. Zwycięzca Grammy, pianista, wirtuoz gry na organach Hammonda, wokalista, kompozytor, producent i multiinstrumentalista – wystąpi 21 lipca na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek. 

Cory Henry jest synonimem muzycznej doskonałości, a w jego kompozycjach słychać wpływy nowojorskiego dzieciństwa artysty i inspirację muzyką gospel. Czterokrotny zwycięzca Grammy, trzykrotnie nominowany jako solowy artysta, także w tym roku jako najlepszy alternatywny album jazzowy za „Live at the Piano”. Jego mistrzostwo na klawiszach jest bezprecedensowe, co czyni go pionierem kształtującym przyszłość muzyki. 

Każdemu powtarza, że zmierza swoją własną drogą, jednak wśród korzeni jego muzyki odnaleźć można inspiracje nurtami gospel, jazzu i soulu. Koncerty Cory’ego słyną z dynamicznych, improwizowanych występów, podczas których da się wyczuć styl samego Steviego Wondera.

Koncert odbędzie się w ramach Blue Summer Jazz Festival, czyli letniego projektu poznańskiego klubu Blue Note. W lipcu, sierpniu, a także we wrześniu na Dziedzińcu Zamkowy CK Zamek oraz w samym klubie odbędą się koncerty jazzowych gwiazd z kraju oraz zagranicy. Na scenie pojawią się także: Kokoroko, Emmet Cohen, Jazz Band Młynarski-Masecki, Adi Oasis, Blue Jazz Orchestra w projektach specjalnych z Pauliną Przybysz i Moniką Borzym, Poluzjanci.

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 08.07.2024   bluenote.pl   fot. mat. prasowe

Isaac Anderson z wakacyjnym hymnem "Feels Like Flying". Koncert w Warszawie już w ten weekend!

mgk świętuje piąte urodziny albumu "Hotel Diablo", wydając edycję deluxe

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć