Poznaj "Anioły"

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Poznaj Anioły
 fot. mat. prasowe Inf. prasowa

„Anioły” to warszawski projekt muzyczny o zabarwieniu pop-rockowym. Zespół z inicjatywy Tomasza Kalczyńskiego został „powołany do życia” na początku 2024 roku. Tomasz Kalczyński jest , można powiedzieć, weteranem polskiej sceny rockowe. To przede wszystkim aktor, muzyk i kompozytor. Współpracował z wieloma producentami i muzykami, takimi jak Paweł Gawlik, Wojtek Wójcicki, Filip Siejka, Marek Kościkiewicz i wieloma innymi. Najbardziej popularnym projektem, który tworzył, wraz z legendą polskiej muzyki – Andrzejem Puczyńskim (Izabelin Studio) stworzyli dwie płyty dla „Polskich nagrań” artystki o pseudonimie „Ola Ost”.

Napisane w ostatnim czasie przez Tomasza piosenki zostały zaprezentowane Darkowi Bildarskiemu, który zgodził się na zaśpiewanie ich w studiu. W rezultacie współpracy z Darkiem Bildarskim Bielawskim powstał zespół „Anioły”.
Darek „Bildarski” Bielawski pochodzi z Warszawy gdzie najczęściej solowo występuję śpiewając utwory autorskie i covery. Ten doświadczony wokalista i gitarzysta z zawodu jest lekarzem, ale to muzyka zawsze była jego największą życiową pasją. W przeszłości współpracował z zespołem „Super Yellow Funtastic” wraz z muzykami zespołu „Papa Dance” i „Sexbomba” . W zespole LOOK występował w duecie z Gosią Kosik.

Do powstającego zespołu Anioły został zaproszony gitarzysta Marcin Sienkiewicz. Bardzo doświadczony gitarzysta, również związany wcześniej z projektem „Ola Ost” i innymi projektami muzycznymi jak zespół „Garden Party”. Stawkę zamknął młody perkusista Tomasz Gorodyński. Tomasz to solidny rockowy perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w klasie instrumentów perkusyjnych. Zespół „Anioły”, jak sam mówi o sobie, najlepiej czuję się
grając koncerty. Energia, którą przekazuję publiczności udziela się i zachęca do dobrej zabawy.

Zespół Anioły współpracuje ze studiem nagrań producenta i kompozytora Piotra Prusińskiego, który jest także, realizatorem nagrań zespołu. Powstały tam nagrania utworów, które stały się singlami. Są to: „Zgubiłem się” oraz „Mosty”. Z zespołem współpracuje również „tekściarka” młodego pokolenia Ania Płaczkowska. Pisząca dla wielu artystów po polsku i angielsku. Obecnie powstają kolejne piosenki, które sukcesywnie prezentowane są szerokiej publiczności.

author

Adam Dobrzyński

Dziennikarz, Recenzent
 adam.dobrzynski@polskieradio.pl

 11.06.2024   Inf. prasowa   fot. mat. prasowe

Halina Mlynkova przedstawia teledysk "Czy to już?"

Yung Gravy wystąpi w Warszawie 15 listopada 2024!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć