"Your Hateful Melody" nowy singiel Iżola zapowiadający nowy album

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Your Hateful Melody nowy singiel Iżola zapowiadający nowy album
 fot. mat. prasowe Inf. prasowa

Iżol - to nazwa projektu solowego i pseudonim artystyczny Roberta Jeżewskiego. IżoL powstał w 2015 roku. Na swoim koncie ma trzy albumy "The Vagabond’s Wish", "Control" oraz "Beautiful Thing". Robert jest autorem tekstów i muzyki, a także producentem muzycznym, aranżerem, multiinstrumentalistą.

Od najmłodszych lat fascynował się muzyką. Jest pasjonatą syntezatorów modularnych które to często wykorzystuje w swojej twórczości. Muzykę IżoLa można określić jako electro – pop / synth – pop. Początki działalności muzycznej sięgają lat 80/90 kiedy to uczęszczał do szkoły muzycznej gdzie pobierał lekcje gry na akordeonie i pianinie, śpiewał w chórze szkolnym oraz występował na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Później wraz z kolegami założył tribute band to DM o nazwie Ice Machine w którym był wokalistą. W późniejszych latach skład zespołu się zmienił a Robert postawił na autorski repertuar. Napisał piosenki, które znalazły się kolejno na wydawnictwach "Czarny Deszcz", "Krucha Egzystencja", "Hotel" oraz "Moskitiera". W 2004 roku zespół wystąpił także w konkursie Debiuty na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Najnowsze dzieło Iżola nawiązuje do stylistyki disco lat 70 i 80 okraszonej niezbyt wyszukanym gustem w stylizacji jak i formie.

Teledysk do tej piosenki to pewnego rodzaju pastisz. Pomysł na piosenkę zrodził się po napisaniu tekstu, który porusza kwestie moralności czy światopoglądowe, dotykając czułych aspektów osobowości człowieka. Piosenka powstała w 2023 r. i jest to kolejny czwarty już singiel zwiastujący autorski album.

author

Adam Dobrzyński

Dziennikarz, Recenzent
 adam.dobrzynski@polskieradio.pl

 22.05.2024   Inf. prasowa   fot. mat. prasowe

Polaczek z singlem "Lekcja PO"

Amyl and The Sniffers powraca!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć