Łowcy Komet chcą skraść serce Carmen

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Łowcy Komet chcą skraść serce Carmen
 fot. mat. prasowe e-muzyka.pl

Zespół Łowcy Komet czerpie pomysły z basowych brzmień Arka i wyszukanych rytmów perkusisty Frediego (14 lat), który znajduje je w trakcie wchodzenia w arkana sztuki perkusyjnej. Młodość bębniarza nie przeszkadza odnajdować estetykę w dorobku funku, rocka czy w latynoskim zgiełku. Na energetycznym szkielecie zgranej sekcji rytmicznej powstały piosenki, gdzie nieoczywiste riffy basowe zostały ozdobione kunsztownymi gitarami Krzyśka Łochowicza, który wyśrubował brzmienie zespołu.

Całość dopełnia aksamitny głos Michała Jabłońskiego, który przenosi opowieści Łowców wprost do uszu słuchaczy. Ciekawe teksty Arka bywają reportażami naszych czasów, są jak kadr zdolnego fotografa, który uchwycił nieoczywisty moment swojego życia. Czasami jest to opowiadanie historii, a czasem kalka silnych targających nami uczuć.

Zespół ukończył prace nad debiutancką płytą, nad którą czuwał mistrz dźwięków i odgłosów Andrzej Karp, który z debiutantów uczynił zawodowych muzyków, a poprzez profesjonalizm realizatorski stworzył muzyczną ucztę, której nie powstydziłby się zespół z długoletnim stażem.

Album Łowców Komet zapowiada piosenka „Skraść serce Carmen” będącą podróżą do brzmień zza Oceanu Atlantyckiego, opowiadającą o wielobarwnych damsko-męskich namiętnościach.

Dodatkowo, w niektórych piosenkach na albumie pojawią się przyjaciele Arka - Marcin Partyka, który niezwykle maluje i czaruje klawiszami, Kacper Bator, ekspresyjnie śpiewający ciastkowy funk oraz Jarek Denis i Artur Polakowski, którzy wsparli sportowy debiut zespołu, gdy perkusista miał zaledwie 10 lat.

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 22.05.2024   e-muzyka.pl   fot. mat. prasowe

Ewelina Flinta wraca z nowym albumem "Mariposa"

Brodka, Margaret i Rosalie. Błyszczą we wspólnym singlu i zapraszają na Babie Lato!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć