SARAPATA odsłaniają kolejną zapowiedź albumu "Radical Kindness". Nowy singiel "Po Prostu" już dostępny w sieci!

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
SARAPATA odsłaniają kolejną zapowiedź albumu  Radical Kindness. Nowy singiel Po Prostu już dostępny w sieci!
 fot. Adrianna Zalewska cc-bookings.com

Trance’owy breakbeat z filozoficznym wydźwiękiem. SARAPATA przedstawiają “Po Prostu”, drugą część pięknej historii audiowizualnej zrealizowanej na jednej z hiszpańskich wysp zrealizowaną we współpracy ze studiem Lekko. To druga oficjalna zapowiedź albumu duetu, który ma pojawić się w połowie czerwca 2024 roku. W nowym singlu usłyszymy fragmenty ścieżki dźwiękowej z filmu Krzysztofa Kieślowskiego “Gadające Głowy”. Obejrzyj teledysk!

„Po prostu” to utwór jednocześnie refleksyjny i euforyczny, stylistycznie zawieszony między breakbeatem, a melodic techno.  Sercem utworu są fragmenty wypowiedzi z dokumentu Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy”, które najbardziej rezonują z braćmi. Wplecione w trance’owe syntezatory i połamany beat mogą wybrzmieć w nowym, intrygującym kontekście. Ostatnia wokalna fraza z utworu „chciałbym po prostu odnaleźć to co się nazywa być człowiekiem” jest jednocześnie konkluzją nadchodzącej płyty Radical Kindness.

Radical Kindness, bo tak zatytułowany został nadchodzący, drugi w karierze Michała i Mateusza album, to pełnoprawna i wielowątkowa opowieść rozgrywająca się na płaszczyźnie kilku dziedzin sztuki, zaczynając od muzyki, przez kinematografię, a kończąc na liście literackiej narracji. Brzmieniowo jednak to ewolucja, która z jednej strony nie zaciera śladów przeszłości, lecz z drugiej, nie zamierza odcinać od niej kuponów - romantyczne techno już nie jest romantyczne. To techno wyprodukowane z iście klasycystycznym rozmachem, gdzie prócz mozaiki dźwięków napisana została historia mająca na celu być spoiwem wszystkich dźwiękowych i nie tylko dźwiękowych puzzli, z których składa się Radical Kindness.

Techno w wydaniu braci Sarapata ma nie tylko łączyć - ma troszczyć się o odbiorcę jako towarzysz tanecznego zatracenia na klubowym parkiecie i jednocześnie jako partner codziennych wędrówek przez rutynę codzienności. Czułe techno zastąpiło romantyczne. Każdy nasiąknięty emocjami dźwięk ma trafiać do tego punktu, który tego najbardziej potrzebuje w danej chwili i okolicznościach. Ogrom pracy włożonej w Radical Kindness objawia się nie tylko w muzycznej wirtuozerii samego materiału - jego największą siłą jest uniwersalność, za sprawą której bracia Sarapata kolejny raz uniknęli stylistycznego zaszufladkowania i wyszli poza spektrum wyłącznie klubowej estetyki.

 

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 15.05.2024   cc-bookings.com   fot. Adrianna Zalewska

Fundacja Soundscape i Tauron Lab na targach SuperBooth 2024 w Berlinie!

Young Igi o mrocznej stronie swojej natury! "S.D.A." kolejną odsłoną albumu "Ekskluzywny Głód"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć