Fundacja Soundscape i Tauron Lab na targach SuperBooth 2024 w Berlinie!

Ten tekst przeczytasz w ok. 3 minuty
Fundacja Soundscape i Tauron Lab na targach SuperBooth 2024 w Berlinie!
 fot. mat. prasowe fundacjasoundscape.pl

Śląska fundacja Soundscape oraz działające przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab zaprezentują się na prestiżowych międzynarodowych targach instrumentów i muzyki SuperBooth24, które odbędą się od 16 do 18 maja w Berlinie. Targi każdego roku gromadzą największe talenty i najnowsze innowacje z branży muzycznej.

W tegorocznej edycji swoją obecność potwierdziło ponad 250 wystawców z całego świata m.in. Telefunken, Korg, Polyend czy Yamaha. Przez 3 majowe dni świat muzyki będzie mocno skoncentrowany na hali wystawienniczej FEZ - erlin i okolicznym plenerze. To właśnie tam odbędzie się tegoroczna edycja targów SuperBooth24.

To prawdziwe święto fanów muzyki elektronicznej i związanych z nią nowinek technologicznych, dlatego nie mogło zabraknąć tam przedstawicieli fundacji Soundscape oraz najnowocześniejszego w Europie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab, których będzie można spotkać na stoisku oznaczonym numerem Z142. W plenerowym namiocie zespół fundacji i Tauron Lab będzie m.in. promować swój program rezydencji artystycznych na sezon 2024/2025, a także zaprezentuje możliwości jedynego na świecie instrumentu, jaki jest Tonarium – innowacyjne narzędzie wspierające kreatywność i eksperymentowanie z dźwiękiem.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wzięcia udziału w tegorocznej edycji targów Superbooth. To dla nas fantastyczna okazja, aby promować Tauron Lab, podzielić się z uczestnikami targów naszą pasją do dźwięku i promować na szeroką skalę nasze innowacyjne programy rezydencji. Zależy nam, aby przyciągać do Katowic ciekawych artystów z całego świata. Jesteśmy przekonani, że nasze stoisko stanie się miejscem inspiracji dla wszystkich miłośników muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Mam nadzieję, że po naszej prezentacji odwiedzą nas w Katowicach – mówi Paweł Pindur, założyciel fundacji Soundscape.

Oprócz udziału w targach, przedstawiciele fundacja Soundscape oraz Tauron Lab wezmą udział w warsztatach i koncertach, które odbędą się na terenie targów Superbooth 2024 i oferują uczestnikom niezapomniane doświadczenia muzyczne i edukacyjne. Międzynarodowe targi Superbooth 2024 to miejsce, gdzie można poznać najnowsze produkty
i techniczne nowinki ze świata muzyki. Targi oferują również bogaty program kulturalny. W tym roku na trzech scenach plenerowych wstąpi ponad 30 międzynarodowych artystów m.in. zdobywca Oscara - Hildur Guðnadóttir, popularny artysta klubowy Stimming, czy artystka Live-Techno i współpracownica Lady Gagi, Lady Starlight. Oprócz tych występów muzycznych odbędą się również warsztaty wprowadzające w świat modularnych syntezatorów, warsztaty DIY oraz wykłady. W tegorocznej edycji swoją obecność potwierdziło ponad 250 wystawców z całego świata m.in. Telefunken, Korg, Polyend czy Yamaha.

O fundacji Soundscape

Głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych
oraz popularyzacja kultury i sztuki. Polem zainteresowania jest dźwięk – naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne, wystawy oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację. Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami fundacji są Grupa Tauron oraz Volvo Euro-Kas.

 

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 15.05.2024   fundacjasoundscape.pl   fot. mat. prasowe

Lesznieńskie The Bullseyes prezentuje nowy album "Polish Sweethearts"

SARAPATA odsłaniają kolejną zapowiedź albumu "Radical Kindness". Nowy singiel "Po Prostu" już dostępny w sieci!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć