Obywatel Jazz - koncert upamiętniający Republikę i Grzegorza Ciechowskiego

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Obywatel Jazz - koncert upamiętniający Republikę i Grzegorza Ciechowskiego
 fot. mat. prasowe ckagora.pl

Centrum Kultury Agora zaprasza na koncert (nie tylko) dla fanów charyzmatycznego Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika. Na scenie wybrzmią nowe aranżacje kultowych utworów w wykonaniu jazzowego duetu Bolewski & Tubis. Do zobaczenia 23 maja!

Bolewski & Tubis w swoim rozpoznawalnym i unikatowym stylu połączyli rockową poetykę piosenek Obywatela G. C. i Republiki z duchem improwizacji i niezwykłego porozumienia, które towarzyszy im podczas występów na żywo. Wiosną ukazała się najnowsza płyta koncertowa duetu – "Tak… Tak… To My" z gościnnym udziałem Zbigniewa Krzywańskiego z Republiki. To zapis magicznego wieczoru, który wydarzył się podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit 23. Koncert usłyszało blisko tysiąc osób!

Na trasie koncertowej muzyków znalazł się Wrocław, a konkretnie Centrum Kultury Agora. Na scenie usłyszymy m.in. takie utwory jak „Tak, tak” czy „Nie pytaj o Polskę”, które na zawsze zapisały się na kartach historii polskiej muzyki.

Bolewski & Tubis to oryginalny w skali kraju duet – Radosław Bolewski – wokal, perkusja oraz Maciej Tubis – fortepian i syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. Na koncie mają doskonale przyjęty projekt ”Obywatel Jazz” poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Zespół wydał także dwie autorskie płyty: „Lunatyk”w 2018 i „Bez końca” w 2020.

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 15.05.2024   ckagora.pl   fot. mat. prasowe

Który utwór z Eurowizji podbił serca słuchaczy Spotify?

Gree razem z Pezetem. Posłuchaj "Czego chcę"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć