Ranne Ptaszki Artystami maja NetFan.pl!

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Ranne Ptaszki Artystami maja NetFan.pl!
 fot. mat. prasowe

Ranne Ptaszki dawniej Early Birds to zespół ze Śląska, z jazzowymi korzeniami. Na koncie mają dwie płyty „Świt” z 2017 roku (jako Early Birds) oraz wydana w 2024 roku płyta „W Pełni”. Muzyka zespołu to przede wszystkim autorskie utwory liderki – Martyny Kubiak. Gatunkowo oscylują między jazzem, poezją śpiewaną, a alternatywnym popem. Na nowej płycie pojawiły się również elementy elektronicznych brzmień oraz awangardowe aranżacje kwartetu smyczkowego, stworzone przez Nikolę Kołodziejczyka.

Utwory Rannych Ptaszków zostały docenione m.in. przez Marka Niedźwieckiego, który już trzykrotnie zamieszczał je na swoich składankach Smooth Jazz Cafe.

Zespół tworzą: 

Martyna Kubiak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog, „ptasia szefowa”. Akademickie wykształcenie z dziedziny wokalistyki jazzowej łączy z poszukiwaniem prawdy na temat zdrowego śpiewania i jego terapeutycznego wpływu na umysł i ciało. W pisaniu piosenek znalazła sposób na swoją wybujałą emocjonalność, a w ich śpiewaniu odnajduje szansę na regulowanie napięć. Poza Ptaszkami udziela się także w zespołach: Mattenia, Wesoły Wędrownik, Z miłości.

Marcin Pater (wibrafon, gitara) – to dzięki niemu utwory Rannych Ptaszków brzmią tak miękko i przestrzennie. Z drugiej strony to jego wirtuozerskie solówki tworzą drapieżny charakter zespołu. Wraz ze swoim autorskim triem zdobył wiele nagród na międzynarodowych konkursach, a nawet nagrał płytę z Leszkiem Możdżerem.

Mateusz Szewczyk (kontrabas, gitara basowa, moog) – najmłodszy ptak w gnieździe, anegdociarz. Opowiada z pasją o śniadaniach oraz zapachach pomad do włosów Mimo to, ku jego własnemu zdziwieniu postanowił zostać muzykiem. I nawet mu to wychodzi, wygrywając międzynarodowe festiwale i współpracując z takim artystami jak: Leszek Możdżer, Jakub Więcek, Paweł Tomaszewski, Tierney Sutton, Grzegorz Karnas i wielu innych.

Patryk Zakrzewski (instrumenty perkusyjne) – „Czarodziej”, bez jego magicznych instrumentów piosenki Ptaszków nie brzmiałyby tak wyjątkowo. Multiperkusjonalista, muzyk sesyjny, współpracował z wieloma artystami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej m.in. Andrzejem Piasecznym, Nataszą Urbańską czy Adamem Sztabą.

Tomek Machiński (zestaw perkusyjny) – najstarszy w gnieździe, najmłodszy stażem. Stanowi mocny fundament, zarówno w rytmie, jak i w dowcipie. Poza Ptaszkami współpracuje z wieloma polskimi artystami m.in: Wojtkiem Pilichowskim, Wojtkiem Olszakiem, Kasią Moś, Kasią Kowalską, Nataszą Urbańską czy Kubą Badachem.

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 01.05.2024   fot. mat. prasowe

Motyl i Agata Świderska mają tyle wspomnień…Wspólny singiel dwojga popularnych internetowych influencerów "Tyle wspomnień"

21 lat NetFan.pl!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć