"Wszystkie" dziewczyny z dzieciństwa Ignacego Puśledzkiego. Były raper śpiewa o mediach społecznościowych.

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Wszystkie dziewczyny z dzieciństwa Ignacego Puśledzkiego. Były raper śpiewa o mediach społecznościowych.
 fot. mat. prasowe zapowiedz.org

Ignacy Puśledzki wraca z kolejnym singlem pt. „Wszystkie”. Pomysł na piosenkę przyszedł mu do głowy podczas przeglądania Facebooka. Był erotyczny love song „Zakochany Kundel”, potem punkowa „Koszulka Ramones”, czas na musicalowy singiel pt. „Wszystkie”. Kolejny utwór z nadchodzącej płyty muzyka potwierdza jego zapewnienia, że będzie to wydawnictwo bardzo różnorodne.

- Nie ma na tej płycie dwóch takich samych piosenek, ale „Wszystkie” to chyba rzecz najbardziej radiowa. Mam nadzieję, że ta krótka forma muzyczna spodoba się szefowi Spotify i użytkownikom TikToka - żartuje Puśledzki. Tekst utworu powstał podczas przypadkowego scrollowania w mediach społecznościowych, kiedy Ignacy przekonał się, że niektórych znajomych z dzieciństwa ostatni raz widział nie raptem kilka, ale kilkanaście, a nawet więcej lat temu.

- Migają mi posty osób o obcych twarzach, a w przypadku niektórych koleżanek, nawet o nieznanych nazwiskach. Czasami, żeby zweryfikować, z kim mam do czynienia, muszę przewinąć całą historię zdjęć delikwentki albo delikwenta. Czas leci, a przypomniały mi o tym drastycznie social media - komentuje wokalista.

Producentem utworu i nadchodzącej płyty Puśledzkiego jest Jędrzej Wołk - muzyk zespołu 13 Drzew oraz prowadzący podcastu Cierpienia Młodego Muzyka.
- Od początku pracy nad „Wszystkimi” czułem bijący od niego musicalowy vibe. Szczególnie przypominał mi piosenki tworzące „Tick… Tick… BOOM!”, postanowiłem więc aranżacyjnie połączyć cechy charakterystyczne poprzednich utworów Ignacego z rytmicznym pianinem i harmonią sprawiającymi, że wspomniany musical brzmi tak specyficznie - mówi o utworze Jędrzej.

Oprócz tej dwójki swoje trzy grosze do wydania singla dołożyli także autorka okładki, Natalia Kwiatkowska oraz odpowiedzialny za analogowy mastering Michał „Eprom” Baj. Debiutancka płyta Ignacego Puśledzkiego ukaże się w dalszej części roku. Zawarte na niej utwory dotyczyć będą przede wszystkim rodziny, relacji oraz… życia po 30-tce. W tekstach Puśledzkiego bywa zabawnie, czasem nieco nostalgicznie, ale z reguły jest prosto i od serca.

Ignacy Puśledzki wcześniej znany był także jako Iggy Not Pop i pod tym szyldem tworzył muzykę z pogranicza rapu i alternatywy. Współpracował m.in. z Olafem Deriglasoffem, Tymonem Tymańskim, Igorillą, Basią Derlak z zespołu Chłopcy Kontra Basia i śp. raperem Pjusem (2cztery7). Po premierze płyty „Powiedz Mi Coś Więcej” Newonce nazwał go jednym z ciekawszych raperów polskiego podziemia.

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 02.04.2024   zapowiedz.org   fot. mat. prasowe

"Serpent’s Kiss" nowy album grupy Ironbound

"Dark Side of the Moon" nowy utwór od BBX

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć