Makaruk powraca z albumem "Hacker's Dub"

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Makaruk powraca z albumem Hackers Dub
 fot. mat. prasowe Inf. prasowa

"Hacker's Dub" to nowy album dub techno autorstwa Makaruka, który w 2024 serwuje mieszankę EDM z relaksującymi rytmami reggae i hip hopu. Hacker's Dub to progresywne rytmy, które dzięki koncertowemu podejściu do produkcji muzycznej aż proszą się o słuchanie poza ograniczeniami słuchawek. To połączenie cyfrowego elektro i organicznego reggae splecione w psychodeliczny sposób.

Makaruk, aktywny na scenie muzyki elektronicznej od 2002 roku, wyrobił sobie niszę dzięki innowacyjnemu podejściu, które łączy niekomercyjne gatunki elektro z immersyjnymi pokazami wizualnymi. Jego podróż przez krajobraz muzyki elektronicznej zabrała go w cały świat. Występował dla międzynarodowej publiczności i zdobywał nagrody uznające jego unikalne podejście do występów na żywo. Znane ze stylu, który przekracza granice konwencjonalnej muzyki elektronicznej - brzmienia Makaruka charakteryzują się oryginalnością i płynną fuzją różnorodnych styli muzycznych.

Andy Ninvalle pojawia się na Hacker's Dub dodając warstwę kulturowej głębi i odrobinę kultury ulicy. Znany jako Stewlocks, jest pionierską postacią na scenie rapu i tańca ulicznego wczesnych lat 80. Jego podróż od awangardy sztuki miejskiej w Gujanie do bycia cenionym nauczycielem tańca i wykonawcą hip hopowym w Europie, przeplata się z jego niezachwianym zaangażowaniem w autentyczność i pozytywną energię.

Dla miłośników elektroniki z zamiłowaniem dla takich artystów jak Deadbeat, Dublicator, Pole, Rhythm & Sound i Thomas Fehlmann, najnowsza propozycja Makaruka obiecuje ucztę dla uszu. Ten album jest świadectwem wolności i kreatywności kwitnącej dzisiaj w muzyce elektronicznej, dowodząc, że granice gatunku są tak nieograniczone, jak artyści odważający się je eksplorować.

Dariusz Makaruk jest polskim producentem muzycznym i wykonawcą, aktywnym na scenie eksperymentalnej i elektronicznej od 2002r. Urodził się w 1980 roku w Kielcach. Jego twórczość obejmuje szeroki zakres gatunków muzycznych, w tym jazz, muzykę elektroniczną, ambient, EDM, dub, trance, psychodeliczny chillout. Makaruk współpracował z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi, takimi jak Michał Urbaniak i Tomasz Stańko, oraz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Elektroakustycznej (PSeME) wspieranego przez UNESCO

Dariusz Makaruk zyskał międzynarodowe uznanie, zdobywając Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie na Festiwalu Les Bains Numeriques w 2016 roku za audiowizualne wykonanie projektu Dimension N wraz z Alba G. Corral, uznaną artystką w dziedzinie generatywnej sztuki video.

Jest autorem wydawnictw płytowych "Erotyki Ludowe" oraz "Kino Mocne" wydanych nakładem Karrot Kommando oraz Agora Music. Jako artysta i producent muzyczny współtworzył kompilację "Jacek Olter" wydaną nakładem Polskiego Radia w 2006r. z udziałem czołowych polskich artystów jazzowych.

Dariusz Makaruk jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowej sceny muzycznej, występując na licznych festiwalach i wydarzeniach artystycznych na całym świecie, od dżungli chińskiej po operę ukraińską.  Występował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki elektronicznej w Europie, zapewniając publiczności niepowtarzalne doświadczenia dźwiękowe i wizualne.

 

 

REKLAMA
Tool News

author

Adam Dobrzyński

Dziennikarz, Recenzent
 adam.dobrzynski@polskieradio.pl

 21.02.2024   Inf. prasowa   fot. mat. prasowe

"Back to the trees" nowy album Ani Michałowskiej

Jack Savoretti z legendarnym Zucchero w utworze "Senza Una Donna"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć