"Back to the trees" nowy album Ani Michałowskiej

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Back to the trees nowy album Ani Michałowskiej
 fot. mat. prasowe Inf. prasowa

"Back to the trees" to powrót do korzeni. Drzewo jest symbolem wolności i mądrości natury, która wzbudza szacunek i podziw. Drzewa symbolizują życie, ale również nas samych. Korzenie to nasza przeszłość, pień jest symbolem teraźniejszości, a gałęzie to nasza przyszłość, która wyciąga swe ręce do działania, kreacji i marzeń. Natura dobrze pielęgnowana potrafi otulić, wypełnić siłą i witalnością. Czerpanie z korzeni drzewa daje moc i dojrzałość, a pięknie rozwinięta, bujna jego korona, nęci i zaprasza do środka wszystkie istoty, które potrzebują ukojenia i relaksu.

Back to the trees to niezwykle intymny projekt. Muzyczna podróż z gwarancją utulenia, której motywem przewodnim jest przynależność do świata i zarazem fascynacja nim. Jest to prawdziwa opowieść o przemianie. Album w treści odnosi się do poszukiwania siebie w kontekście natury. Jest powrotem do pierwotnych odczuć i poszukiwaniem swej drogi. Artystka przekazuje, poprzez muzykę, własne spojrzenie na siłę kobiecości. Płyta jest esencją dojrzewania i odkrywania siebie poprzez przeglądanie się w naturze i innych ludziach. Jest odnalezieniem energii i źródła mocy wewnętrznej w siostrzeństwie, głębią doświadczeń wynikających z wielopłaszczyznowych relacji i pozostawieniem pewnej prawdy, że wszyscy mamy tak samo, pragniemy tego samego - czułości, szczerości i prawdy w życiu, jednocześnie bardzo się tego bojąc. Wyrażona jest też w utworach wdzięczność za pewną odkrytą dla artystki prawdę: „Mogę tu być i mogę być tym kim jestem”.

Do tej niezwykłej podróży zostali zaproszeni wspaniali artyści ze świata jazzowego: Aga Derlak, Ola Trzaska, Sebastian Kuchczynski, Andrzej Święs, Michał Tomaszczyk, Michał Zaborski, Michał Iwanek i Jakub Kotynia. Wyżej wymienieni artyści to gwarancja jakości. Na płycie płyną oni we wspólnej przygodzie, bawiąc się muzyką. Piosenki o charakterze jazzowym, new soulowym, przeplatane formami improwizowanymi, odbiegają od ściśle wykutych ram jazzu i typowego śpiewu, ale wszystko to służyć ma wyrażeniu autentycznych uczuć i emocji.

Ania Michałowska to wokalistka jazzowa, songwriterka, edukator. Dr sztuki, specjalizacja wokalistyka (Akademia Muzyczna w Gdańsku); absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005). Występowała na festiwalach i wielu koncertach w całej Polsce i zagranicą.Jej występy koncertowe obejmują: Międzynarodowe Spotkania Śpiewaków Jazzowych w Zamościu (2007), w Lublinie (2002) i IX Świdnicki Festiwal Jazzowy (2007). Ania wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Krakowie z koncertem „Śpiewnik Nahornego” z udziałem Włodzimierza Nahornego, występowała z projektem „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza .Była liderką i współtworzyła projekty: „Anna Michałowska trio”, „Pod Dachami Paryża”, „Tribute to Ella”, „Ania Michałowska Jazz Quintet”, „Jazz Duo and Friends”, „Przy Tobie”, „Wieczorem”, „Bond Symfonicznie”, „T(h)ree” , „Back to the trees” i wiele innych.

 

REKLAMA
Tool News

author

Adam Dobrzyński

Dziennikarz, Recenzent
 adam.dobrzynski@polskieradio.pl

 21.02.2024   Inf. prasowa   fot. mat. prasowe

Paul Kalkbrenner wystąpi w Warszawie w ramach cyklu WAV.FORMS

Makaruk powraca z albumem "Hacker's Dub"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć