"Callirrhoe" debiutancki album Synthetic Embrace już 16 lutego!

Ten tekst przeczytasz w ok. 3 minuty
Callirrhoe debiutancki album Synthetic Embrace już 16 lutego!
 fot. mat. prasowe Inf. prasowa

Synthetic Embrace to projekt, który powstał z inicjatywy dwóch instumentalistów: gitarzysty Tomasza Piweckiego oraz klawiszowca Waldemara "Valdora" Zadrożnego. Synthetic Embrace to połączenie ciężkiego brzmienia gitar, dynamicznych kompozycji i świata elektroniki  w postaci brzmień syntezatorowych. Energiczne, niekiedy rozbudowane kompozycje przenoszą w świat muzycznych pejzaży.

Debiutancka płyta zatytułowana "Callirrhoe” swoją premierę będzie miała 16 lutego 2024 roku.  Materiał, który znalazł się na albumie powstawał dwa lata.  "Callirrhoe" to płyta częściowo instrumentalna. Przynosi nam eksplozję emocji, harmonii i niesamowitych aranżacji, które wprowadzają słuchaczy w muzyczną odyseję. "Callirrhoe" rodziło się wśród inspiracji, które zespołowi towarzyszyły przez lata. Tomasz i Waldemar, oddani wielbiciele instrumentalnej muzyki metalowej od Dream Theater po Periphery. Od lat eksplorowali różnorodne brzmienia, co wreszcie znalazło odbicie w ich własnym twórczym wyrazie.

Album "Callirrhoe" stanowi wspaniałe arcydzieło instrumentalnych popisów. Dźwięki gitary, prowadzonej z niezwykłą precyzją przez Tomasza Piweckiego, przenoszą słuchaczy w wir emocji, niepokoju i radości. Waldemar "Valdor" Zadrożny, mistrz syntezatorów i klawiszy, dopełnia tę opowieść melodycznymi pejzażami i porywającymi popisami solowymi, które przywołują w umyśle najgłębsze emocje. Album miesza elektroniczne, niekiedy niepokojące brzmienia, łagodne pejzarze i agresywne partie solowe Waldka z progmetalowym zacięciem gitar Tomasza.

W "Callirrhoe" instrumentalne aranżacje zręcznie łączą się z utworami wokalnymi. Zaproszeni goście w postaci wokalistów o różnych wrażliwościach muzycznych, dodają kolejnych warstw narracji muzycznej, tworząc unikalne i ekscytujące doświadczenie dla słuchaczy. Doskonale wpasowują się oni w charakter muzyki, co świadczy o szerokim i nowatorskim spojrzeniu Synthetic Embrace na aranżację kompozycji. Filip oraz Grzesiek są też autorami wspaniałych tekstów. Metaforycznych, zagłębiających się w ludzką wyobraźnię, sprawiających niekiedy wrażenie podróży do inncyh swiatów, a innym razem wgłąb ludzikej psychiki. Do utworu "Bloodlust" partię basu nagrał Marcin Palider basista zespołu Atan, co było dla zespołu wspaniałym doświadczeniem.

Tworzenie "Callirrhoe" to nie tylko proces komponowania i aranżowania, ale także podróż przez kreatywny chaos. Tomasz i Waldemar przekuwali swoje wizje w dźwięki, a każdy utwór na albumie był wynikiem intensywnych dyskusji, eksperymentów i determinacji.

Produkcja "Callirrhoe" była wyzwaniem, które Synthetic Embrace przyjęło z pokorą i zapałem. Doskonałe brzmienie, starannie wyważone kompozycje i wirtuozeria wykonania tworzą niezapomniane muzyczne przeżycie, które zapada w pamięć na długie lata.

"Callirrhoe" to więcej niż tylko kolejny album metalowy. To opowieść o pasji, poświęceniu i odwadze eksploracji muzycznego wszechświata. Tomasz Piwecki i Waldemar "Valdor" Zadrożny zespołowo i indywidualnie dostarczają nam muzycznej podróży, która głęboko zakorzenia się w naszych sercach i umysłach. To testament kreatywności i wyrafinowania, który z pewnością zadziwi i zainspiruje fanów metalu na całym świecie.

Tomasz Piwecki gitarzysta, kompozytor i pomysłodawca projektu Synthetic Embrace. Miłośnik muzyki gitarowej w szerokim spektrum rozumienia tego pojęcia. W przeszłości członek takich zespołów jak Cameleon, Euphorizone oraz innych grających znane rockowe przeboje.  Dla Tomasza gitara to najpiękniejszy instrumet, kóry potrawi być łagodny i koić, ale też być agresywny i porywczy. Ta mieszanka  spowodowała, że to nierozerwalny związek i wielka przygoda. 

Waldemar VALDOR Zadrożny to kompozytor, klawiszowiec i muzyk sesyjny współpracujący z wieloma artystami. Jego inspiracją od zawsze jest potęga brzmień syntezatorowych, zarówno analogowych jak i cyfrowych. Kocha synthy i ich ogromne możliwości kreowania brzmienia, różnorodność gatunków muzycznych, w których można je wykorzystać. VALDOR  twierdzi, że klawiszowców często kojarzy się z muzyką elektroniczną.  Jego zdaniem synthy smakują najdoskonalej w połączeniu z szeroko pojętą muzyką rockową , czego przykładem jest stworzony wraz z Tomaszem Piweckim projekt Syntetic Embrace.

author

Adam Dobrzyński

Dziennikarz, Recenzent
 adam.dobrzynski@polskieradio.pl

 11.02.2024   Inf. prasowa   fot. mat. prasowe

Damian Luber zachęca do wytrwałości i akceptacji siebie w utworze "Just one day"

Isaac Anderson z singlem "Don’t Go".  Posłuchaj nowego utworu jednego z najbardziej obiecujących  singer-songwriterów z UK

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć