"Chopin w Willi Lentza. Recital Andrzeja Wiercińskiego" Zapowiedź cyklu koncertowego "Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie"

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Chopin w Willi Lentza. Recital Andrzeja Wiercińskiego Zapowiedź cyklu koncertowego Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie
 fot. mat. prasowe media-work.pl

Już w piątek, 15 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza odbędzie się recital Andrzeja Wiercińskiego. Andrzej Wierciński to wybitny polski pianista młodego pokolenia. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, studiował również na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Jest członkiem Penderecki Trio, które tworzy wraz z Mateuszem Makuchem (skrzypce) i Claudio Bohórquezem (wiolonczela). Wystartował w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2021).

Otrzymał liczne nagrody, m.in.: pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015), pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Saint-Priest (2019), III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hongkongu (2019), Złoty Medal na First International Music Competition w Wiedniu (2019), Grand Prize na Red Maple Music Competition w Toronto (2022).

Recital wybitnego muzyka jest zapowiedzią cyklu koncertowego „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie”. „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie” to cykl koncertowy, którego celem jest przedstawienie wszystkich dzieł wybitnego kompozytora. Wydarzenie organizowane przez szczecińską instytucję kultury Willa Lentza rozpocznie się w styczniu 2024 roku. Uczestnicy koncertów będą mogli zaznajomić się z całym dorobkiem twórczym Fryderyka Chopina i wysłuchać wybitnych artystów z Polski i zza granicy.

Punktami kulminacyjnymi cyklu „ Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie” będą dwa wydarzenia – 1 sierpnia 2024 roku odbędzie się koncert upamiętniający 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w październiku 2024 roku w 175 rocznicę śmierci kompozytora będzie miał miejsce koncert nawiązujący do XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Recital Andrzeja Wiercińskiego odbędzie się w piątek, 15 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza. Serdecznie zapraszamy!

 

REKLAMA
Tool News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 07.12.2023   media-work.pl   fot. mat. prasowe

Kaja I Janusz Prusinowscy, Muzykancka Kompania Dziecięca  I Przyjaciele "Cztery domy słońca. Zima i Wiosna"

Świąteczny Singiel Honoraty Skarbek

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć