Nowy singiel i płyta zespołu the G[H]OST

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Nowy singiel i płyta zespołu the G[H]OST
 fot. mat. prasowe flower-records

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Bezsilność“, pierwszy singiel promujący nową płytę zespołu the G[H]OST „Ocean liter“, która ukaże się w piątek 20. maja 2022r. Piosenka „Bezsilność” jest dostępna w serwisie YouTube.

Zespół the G[H]OST powstał w 2006 roku w Gostyniu (Wielkopolska) z inicjatywy obecnego wokalisty Mariana Szulczyńskiego. Nazwa grupy powiązana jest ze słowem ghost (ang. duch) i miastem, w którym została powołana do życia (stąd opcjonalne H w nawiasach). "Gostyńskie duchy" są znakomitym przykładem na to, że muzyka łączy pokolenia – grają w nich ojciec i syn, jednak różnica wieku nie ma wpływu na muzycznego ducha grupy.
Na scenie the G[H]OST prezentuje wyłącznie autorską muzykę. Swoje brzmienie określają jako szeroko pojęty rock, jednak można w nim odnaleźć również inne style muzyczne, jak elementy bluesa czy metalu. W dorobku mają 20 utworów, których autorami muzyki/tekstu są wspomniani Marian (ojciec) i Mateusz (syn) Szulczyńscy. W 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Szuflada wspomnień”, wydany przez wydawnictwo SFeRa (portal MegaTotal).

W maju 2022 roku ukazuje się drugi album the G[H]OST „Ocean liter” wydany tym razem przez Flower Records. Jest to druga część materiału, w którego skład weszły kompozycje, jakie nie zmieściły się na debiutanckiej płycie oraz nowsze, stworzone na przestrzeni ostatnich lat czy miesięcy (np. ostatni utwór na płycie powstał trzy miesiące przed realizacją nagrań). Aranżacje są dość zróżnicowane - od spokojnych do ostrzejszych, podobnie jak na pierwszym albumie. "Tym razem zastosowaliśmy odrobinę więcej efektów dźwiękowych, spajających utwory w pewną tematyczną całość" – zaznacza zespół. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Paweł Karliński.

Płytę nagrano w składzie:
Marian Szulczyński – śpiew
Mateusz Szulczyński – gitara
Bartosz Baldys – gitara
Łukasz Łoza – bas
Marek Żeromski - perkusja

 

REKLAMA
Rawa Blues Festival News

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 16.05.2022   flower-records   fot. mat. prasowe

George Ezra wystąpi w Polsce!

Białoruski Volny Chor ze specjalnym koncertem dla Ukrainy!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć