"Kapturek" nowy singiel i teledysk Maćka Balcara!

Ten tekst przeczytasz w ok. 1 minutę
Kapturek nowy singiel i teledysk Maćka Balcara!

30 sierpnia swoją premierę miał nowy singiel wokalisty kultowego zespołu „Dżem” Maćka Balcara zatytułowany "Kapturek". Piosenka jest trzecim singlem promującym ostatni album Artysty zatytułowany "Struś".

Kompozycja Balcara do tekstu Emila Bartla doczekała się animowanego teledysku, który powstał w pracowni „Vissel Studio Imagine”. Autorką rysunków, grafik, animacji oraz scenariusza jest Wirginia Issel-Balcar, żona muzyka. Partnerem projektu jest rodzinne miasto Maćka, Ostrów Wielkopolski.

„Czerwony Kapturek” to bajka, którą wszyscy kojarzą, ale w wersji Emila Bartla jest potraktowana z trochę innej perspektywy. Ta przewrotność w tekście i skoczna muzyka powodują, że można „puścić oko” do słuchacza. Bardzo lubię ten utwór i rozważałem go w kontekście singla na początek lata. Sytuacja z pandemią i mieszane nastroje społeczne spowodowały, że wiosną postanowiłem przesunąć premierę na koniec sierpnia. Wtedy zrodził się też pomysł na animowany teledysk. To moja żona, Wirginia wykonała całą robotę; rysunki, grafiki, animacje, scenariusz, montaż, wplotła w to nawet swoją przewrotną fabułę. A że, czego się nie podejmie, zamienia jej się w złoto, a swoje plany realizuje z wdziękiem walca drogowego, klip był gotowy przed czasem. W międzyczasie w akcję na warunkach partnerskich włączyło się jeszcze moje miasto rodzinne, Ostrów Wielkopolski, który już nie raz wspierało mnie w moich muzycznych działaniach. Mojemu miastu zawdzięczam na prawdę wiele, w końcu to właśnie Ostrów reaktywował mnie w mojej solowej działalności w 2010 roku, płytą „Ogień i Woda”, zostałem też wtedy ambasadorem miasta. Reasumując, miał być „Kapturek” z początkiem lata, jest z poślizgiem, ale i zacnym bonusem w postaci teledysku. Nie ma nigdy tego złego, co nie wyjdzie na dobre - tak o piosence opowiada Maciek Balcar.

Album "Struś" swoją premierę miał w lutym 2019 roku. To piąte studyjne wydawnictwo Maćka. Na płycie znalazło się 10 kompozycji nagranych wspólnie ze stałym, zaprzyjaźnionym zespołem Maćka: Piotrem „Quentinem” Wojtanowskim na basie, Maćkiem Mąką na gitarach, Jankiem Gałachem na skrzypcach i Krzyśkiem „Flipperem” Krupą na instrumentach perkusyjnych. „Strusia” od dwóch poprzednich albumów odróżnia zdecydowanie bardziej akustyczne brzmienie całości, nawiązujące do tras akustycznych zespołu.  Do tej pory album promowały utwory: "Tęcza" oraz "Struś".

 

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 30.08.2020   fot. mat. prasowe

Mała Orkiestra Dni Naszych i Alicja Dziurdziak w utworze "Wiara w siebie"

#wolnaBiałoruś - teledysk o wychodzeniu z cienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć