Mała Orkiestra Dni Naszych i Alicja Dziurdziak w utworze "Wiara w siebie"

Ten tekst przeczytasz w ok. 3 minuty
Mała Orkiestra Dni Naszych i Alicja Dziurdziak w utworze Wiara w siebie

25 sierpnia swoją premierę miał utwór "Wiara w siebie" w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych z  udziałem Alicji Dziurdziak - uczestniczki pierwszej edycji programu The Voice Kids oraz Szansy na Sukces. Piosenka pochodzi z płyty "Mądrowskazy", która ukaże się jesienią.

Niska samoocena, brak wiary w siebie i nadmierne przywiązywanie uwagi do opinii rówieśników to destrukcyjna siła, która może mieć początek w dzieciństwie. Kładzie się ona cieniem na relacje z innymi ludźmi, ma wpływ na związki w dorosłym życiu i może prowadzić do depresji. Piosenka „Wiara w siebie” zawiera kilka wątków, na podstawie których rodzic, nauczyciel, opiekun, mogą zainicjować rozmowę, mającą na celu budowanie stabilnego poczucia własnej wartości u dziecka. Nie jest to, rzecz jasna łatwe. Wszak wszyscy mamy mniejsze, lub większe kompleksy. Nie chodzi jednak o to, żeby być perfekcyjnym. Nie ma ani idealnych dzieci, ani idealnych dorosłych.

“Mądrowskazy” – to dziesiąta, jubileuszowa płyta zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych”, zawierająca 14 piosenek dla dzieci (starsze przedszkole i szkoła podstawowa) o charakterze edukacyjno-profilaktycznym.
Piosenki te mają za zadanie przybliżenie dzieciom postaw prospołecznych oraz definiują adekwatnym, ściśle dostosowanym do wieku odbiorców językiem pojęcia: wolność, tolerancja, obowiązkowość, odporność na wirusy. Autor piosenek (Jerzy Kobyliński) podejmuje także ważkie i niełatwe tematy: świadomość swojego ciała i jego ochrona, wpływ reklam na nasze życie, czy radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Lekkość i delikatność warstwy tekstowej oraz brak odnośników do jakiejkolwiek ideologii sprawiają, że piosenki mają charakter bardzo uniwersalny i mogą stanowić doskonały punkt wyjścia do dyskusji podczas zajęć w przedszkolach i szkołach.

Na większości płyt Małej ODN śpiewała Justyna Kobylińska. Pierwsza piosenka „Pirat” z jej wspaniałym, dziecięcym udziałem nagrana została już w 1993 roku w studio Spaart. Piosenka pochodzi z płyty „Mleczne oceany”, która doczekała się wielu reedycji. Potem, na pięciu płytach, począwszy od „Piosenek młodych odkrywców” do „Ekodzieci”, słyszymy głównie niezawodny głos Justyny.
Niestety, z powodu obowiązków zawodowych, udział Justyny w nagraniach tym razem nie był możliwy, a przed zespołem stanęło wyzwanie znalezienia godnej następczyni, czy raczej kontynuatorki.

Po kilku próbach okazało się, że Alicja Dziurdziak idealnie nadaje się, aby stać się głównym głosem na nowej płycie Małej ODN. Największym atutem Ali jest wszechstronność, czyli taki rodzaj profesjonalizmu, który pozwala lekko i bardzo sprawnie poruszać się w kilku stylach muzycznych. W sieci istnieje wiele filmików, gdzie słychać i widać jej potencjał i warsztat wokalny. Mimo młodego wieku, potrafiła profesjonalnie dopasować się do stylu zespołu, który, trzeba to uczciwie przyznać, nie był do końca jej stylem śpiewania. Ale trzeba też podkreślić, że za pozornie prostym śpiewaniem na „Mądrowskazach”, kryje się duży kunszt Ali w warstwie wykonawczej (interpretacja tekstu, emisja, dykcja). Wbrew pozorom, to czego słucha się lekko, łatwo i przyjemnie, wcale nie jest łatwe do zaśpiewania na poziomie profesjonalnym.

 

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 29.08.2020   fot. mat. prasowe

Octavian o bezmyślnej kulturze celebryckiej

"Kapturek" nowy singiel i teledysk Maćka Balcara!

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć