Dua Lipa zdradziła tytuł nowej płyty!

Dua Lipa zdradziła tytuł nowej płyty!

Światowej klasy artystka Dua Lipa ujawniła tytuł swojego drugiego albumu. Płyta "Future Nostalgia" ukaże się w 2020 roku. Utwór promujący wydawnictwo - "Don't Start Now" - wygenerował ponad 170 milionów streamów na całym świecie. Piosenka dotarła ponadto na szczyt iTunes Global oraz uplasowała się na liście Top 10 w europejskich stacjach radiowych. Gdyby tego było mało, występy Dua Lipy podczas ceremonii EMA MTV, AMA i australijskiej ARIA również przyciągnęły miliony widzów. - Na tej płycie chciałam wyjść ze swojej strefy komfortu - mówi o "Future Nostalgia" artystka. - Moim celem było stworzenie piosenek, które równałyby się z moimi ulubionymi popowymi klasykami, a zarazem brzmiały świeżo i były w moim stylu. Inspirowały mnie dokonania Gwen Stefani, Madonny, Moloko, Blondie czy Outkast.

Na nowym krążku można spodziewać się iście koncertowego brzmienia. - Ponieważ ostatnio wiele czasu spędziłam, występując z moim zespołem, chciałam, by "Future Nostalgia" miała więcej żywych elementów, połączonych ze współczesną elektroniką - dodaje wokalistka. - Oczywiście dojrzałam muzycznie, ale zależało mi, by zachować swoją popową wrażliwość znaną z pierwszej płyty. Pamiętam, jak jechałam do radia w Las Vegas i zastanawiałam się, w jakim kierunku powinnam pójść. Zdałam sobie wówczas sprawę, że chcę by było nostalgicznie, a zarazem futurystycznie.

Dua Lipa ogłosiła również trasę po europejskich arenach, która rozpocznie się 26 kwietnia 2020 roku w Madrycie, a zakończy 19 czerwca w Dublinie.

author

Renata Wilczura

Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 02.12.2019   warnermusic.pl   fot. mat. prasowe

Prince - "1999" - reedycja kultowego albumu

KWIAT JABŁONI - "Live POL’AND’ROCK 2019"

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć