Premiera singla i teledysku Rasm Almashan "YEMENIA"

Premiera singla i teledysku Rasm Almashan YEMENIA

29 listopada 2019 w serwisach internetowych swoją premiere miał pierwszy singiel z solowej płyty Rasm Almashan - "Yemenium". Autorką zaprezentowanego w Youtube klipu jest Olga Czyżykiewicz.

Rasm Almashan tak mówi o swojej muzyce: „Jeżeli chodzi o brzmienie i stylistykę to jest to płyta bardzo kolorowa, World Music. Arabia i Afryka wspólnie zabrzmiały. To moja płyta marzeń, chciałabym aby ukazała się jak najszybciej… Jest to muzyka świata inspirowana brzmieniami Jemenu które zapamiętałam z dzieciństwa. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych z Jemenu. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem płyty jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.”

Muzycy, z którymi Rasm realizuje płytę : Paweł Dobrowolski perkusja, Bartozzi Wojciechowski bas, Adam Lemańczyk instrumenty klawiszowe, Adeb Chamoun perkusjonalia (instrumenty perkusyjne), Mateusz Szemraj oud, Grzech Piotrowski saksofon. Producentem płyty jest Grzech Piotrowski.

Premierę płyty zapowiedziano na 6 grudnia 2019.

Rasm to wokalistka pochodzenia polsko-jemeńskiego, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna orientalnym i afrykańskim inspiracjom. W utworach Rasm słychać wpływy etno, czerpie z orientalnych, arabskich, afrykańskich inspiracji. Tworzy w stylistyce nurtu nazywanego World Music - Muzyką Świata i otwartej improwizacji.

Rasm Almashan w Polsce współtworzyła zespoły Kultura de Natura oraz Sooomood („Przeciwstawienie się złu”). Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium”. Gościła w programach Kuby Wojewódzkiego oraz „Podróże z żartem” Doroty Wellman Marcina Prokopa oraz w programie 3 Polskiego Radia w audycji Marka Niedźwieckiego.

Grała również w przygotowanym przez Filharmonię Futura (pierwszą prywatną filharmonię w Polsce) spektaklu "Szeherezada" pierwszym w Polsce widowisku multimedialnym inspirowanym baśniami tysiąca i jednej nocy. W spektaklu wykorzystano ruch, kolor, światło, muzykę pełną tanecznych rytmów, zmysłowy taniec, kostiumy (z wykorzystaniem techniki bodypainting) oraz niezwykle barwne wizualizacje.

Rasm Almashan od 2016 roku uczestniczy w projekcie World Orchestra Grzech Piotrowski i z ogromnym powodzeniem występuje na kolejnych edycjach festiwalu „Wschód Piękna” oraz innych wydarzeniach, organizowanych przez World Orchestrę. Artystka była jedną z solistek występujących podczas koncertu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, 3 marca 2018, na którym wykonano premierowo Symfonię „STU” oraz symfonię „Lech, Czech i Rus” (premiera tej symfonii miała miejsce 9 lipca 2016 w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach).

Jest także wokalistką sesyjną. Kilka utworów z udziałem Rasm Almashan znajduje się na płytach i składankach różnych artystów m.in.: „Te 30-te urodziny” (z okazji 30-lecia pracy artystycznej Martyny Jakubowicz), „Friends – Lost Soundtrack” (projekt Jarexa, lidera zespołu Bakshish) oraz na płycie Masali „Cały ten świat”. Głosem o niebanalnym brzmieniu wspomogła nagrania płyt m.in. wydanego tylko na rynku amerykańskim krążka Chucka Fraziera „And the Blue Rain Syndicate”.

Współpracowała z takimi artystami jak: Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Paweł Ścierański, Bernard Maseli, Grzegorz Grzyb, Marek Stryszowski, Janusz Grzywacz, Grzegorz Lulek, Sebastian Wypych, Milo Kurtis, Kostek Joriadis, Mateusz Szemraj, Apostolis Anthimos.

Autor: Sobass

 30.11.2019   Materiały promocyjne artysty   fot. Materiały promocyjne

Nowy album egipskiego duetu Aly & Fila

Magda Ruta wystąpi w Krakowie. Zapraszamy 5 grudnia 2019 na koncert do Klubu Gwarek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć