Celeste – do niej będzie należał 2020 rok!

Celeste – do niej będzie należał 2020 rok!

Celeste ma głos, który poruszy wasze serca – zachwycają się media i trendsetterzy, a specjaliści typują ją na jedną z najważniejszych gwiazd nadchodzącego roku. Brytyjska wokalistka została uwzględniona w plebiscytach VEVO DSCVR Ones To Watch i MTV Push Ones To Watch 2020, jak również ma szansę na prestiżową nagrodę BRIT 2020 Rising Star (dawniej BRIT Critics’ Choice Award) – laureaci z poprzednich lat to m.in. Sam Fender, Adele, James Bay, Sam Smith, Florence + the Machine czy Ellie Goulding.

Po wyprzedanych koncertach w klubie OMEARA w Londynie i po ogłoszeniu koncertu w Shepherd’s Bush Empire na kwiecień 2020, Celeste udostępniła nagranie z legendarnym brytyjskim wokalistą, kompozytorem i muzykiem Paulem Wellerem. Duet, który publicznie deklaruje wzajemną sympatię, wykonał utwór „You Do Something To Me”, oryginalnie wydany na albumie Wellera „Stanley Road” (1995).

Celeste ma za sobą niesamowity rok. Występowała na takich festiwalach jak Glastonbury, Primavera, Field Day czy Latitude. Supportowała legendarną Neneh Cherry w rodzinnym Brighton oraz Janelle Monae podczas występu artystki w Berlinie. Dziennikarze „NME” w relacji z Primavery oznajmili, że w 2020 Celeste będzie występowała na znacznie większych scenach. Najnowszy singiel Brytyjki – „Strange” – został niedawno dodany do BBC Radio 1 B-list. Annie Mac z BBC zachwycała się: „To taka piękna piosenka! Wyobrażam sobie, że wielu ludzi musi się zatrzymać, gdy słyszy pierwsze takty”. Wcześniej artystka zachwyciła utworem „Coco Blood”, do którego powstał klip w reżyserii rozchwytywanego Crackstevens (Blood Orange, Neneh Cherry). Celeste wydała EP-kę „Lately”.

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 29.11.2019   universalmusic.pl   fot. mat. prasowe

Natalia Zastępa wciąga wszystkich w swoje „Kłopoty”

Sam Fender z klipem do „Saturday”

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć