Radiowa Dwójka zaprasza na charytatywny koncert dla Maćka Kazińskiego

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Radiowa Dwójka zaprasza na charytatywny koncert dla Maćka Kazińskiego
 fot. mat. prasowe polskieradio.pl

Artysta pasjonujący się muzyką dawną i źródeł. Organizator – jest dyrektorem artystycznym festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu. Badacz – przede wszystkim archaicznych kultur muzycznych. Wreszcie tłumacz literatury muzyczno-historycznej. Maciek Kaziński, bo o nim mowa, walczy o zdrowie. By go wesprzeć w tej walce, Program 2 Polskiego Radia zorganizował koncert charytatywny, który odbędzie się w poniedziałek 12 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wystąpią m.in. Adam Strug i Bractwo Różanego Wianka, Marcel Pérès, Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch, Władysław Kłosiewicz, Kapela Brodów oraz Schola Węgajty.

REKLAMA
Judas Priest News

– O wielu koncertach mówi się, że są wyjątkowe. Tym razem jednak słowo to nabiera niezwykłego znaczenia i mocy... Dziś zagramy i śpiewamy dla naszego przyjaciela Macieja Kazińskiego, aby mógł kontynuować walkę z chorobą i wrócić do sił, a potem na kolejnych jarosławskich festiwalach Pieśń Naszych Korzeni pokazywać nam bogate tradycje muzyczne świata i dalej zaskakiwać, czym jest tzw. muzyka dawna – mówią przyjaciele znakomitego muzyka i kulturoznawcy.

W koncercie wystąpią artyści, których Maciej zapraszał do Jarosławia: Adam Strug i Bractwo Różanego Wianka, Władysław Kłosiewicz, Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch, Marcel Pérès, Ania Broda, Bornus Consort, Kapela Brodów, Schola Węgajty, Orkiestra Czasów Zarazy, Petr Wagner oraz Justyna Rekść-Raubo.

Bilety-cegiełki w cenie 50 zł można kupić m.in. przed koncertem. – A dla tych, którzy nie mogą przyjść, a chcą pomóc Maćkowi, mamy wirtualny rząd miejsc – liczba biletów-cegiełek nieograniczona – dodają organizatorzy.

Maciej Kaziński ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku i kształcił się na specjalistycznych kursach muzyki dawnej. Jako kontrabasista i pianista grał regularnie koncerty symfoniczne i kameralne z różnymi orkiestrami i zespołami w Polsce, Europie i w obu Amerykach. Wyspecjalizował się w grze na historycznych i tradycyjnych instrumentach smyczkowych. Koncertuje, komponuje muzykę teatralną, nagrywa. Od początku istnienia Scholi Teatru Węgajty jest współtwórcą i wykonawcą większości spektakli i programów koncertowych wykonywanych przez ten zespół.

Od roku 1993 pracował jako szef biura organizacyjnego Festiwali Muzyki Dawnej w Starym Sączu, od roku 1996 sekretarz, a następnie wicedyrektor, a od 2006 roku jest dyrektorem festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu. Odbył wiele wypraw śladami archaicznych kultur muzycznych: m.in. do Grecji, Egiptu, Gruzji, Iranu, Syrii, Peru, Rumunii, Ukrainy, na Korsykę i Sardynię.

Autor przekładów książek o tematyce muzyczno-historycznej, jak m.in. „Semiologia Gregoriańska” E. Cardine’a, „Muzyka Starożytnej Grecji i Rzymu” J. Landelsa, „Historia Muzyki i Hymnografii Bizantyjskiej” E. Wellesza.

Gramy i śpiewamy dla Macieja Kazińskiego. Koncert charytatywny – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa ul. Jacka Kaczmarskiego 59 – poniedziałek 12 marca. Początek o godz. 19.30.

W promocję wydarzenia włączyły się wszystkie anteny Polskiego Radia.

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 12.03.2018   polskieradio.pl   fot. mat. prasowe

Brodka kolejną gwiazdą serii MTV Unplugged!

Nightwish: Kompilacyjny album "Decades" już w sprzedaży

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć