Gwiazdy światowej sceny elektronicznej we wrocławskim CeTA

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Gwiazdy światowej sceny elektronicznej we wrocławskim CeTA
 fot. mat. prasowe filmstudioceta.pl

Już 3 czerwca we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych będzie można doświadczyć totalnego zanurzenia w eksperymentalnych elektronicznych dźwiękach i niesamowitej wizualnej oprawie podczas MEDIA LAB powered by SLAP. W przestrzeni, która na co dzień jest czynnie działającym studiem filmowym, przeżyjemy bezmiar wrażeń wykraczających poza tradycyjne schematy imprezy klubowej, gwarantowanych przez gwiazdy wydarzenia: Paula Jebanasama & Tarika Barri oraz Roly’ego Portera & MFO. Mimo, że to już czwarta edycja labowego projektu organizatorzy nadal zaskakują nietuzinkowym lineupem. Headlinerzy to Paul Jebanasam & Tarik Barri (Subtext), autorzy niezapomnianego show podczas ostatniej edycji festiwalu Berlin Atonal. W CeTA zobaczymy ich z projektem Continuum, w formule godzinnego live act'u, podczas którego zabiorą nas w daleką podróż po Wszechświecie. Trzy części, tworzące spójną całość, stanowią dźwiękową i wizualną wizję rozwoju świata. Oparte są na zasadach królowej nauk - matematyki, o czym świadczą m.in. abstrakcyjne nazwy utworów.

REKLAMA
Tool News

Drugą gwiazdą wrocławskiej audiowizualnej nocy będzie duet Roly Porter & MFO (Tri Angle Records), który zaprezentuje projekt Third Law. Syntetyczne, klaustrofobiczno-katastrofalne dźwięki, wraz z wizualną płaszczyzną, zintensyfikowaną efektami świetlnymi, przeniosą nas w postapokaliptyczny świat, w którym tak jak u Paula i Tarika, matematyka i fizyka stanowią fundament. Stymulacja stroboskopowym światłem jest tak silna, że uczestnicy performance’u proszeni są o zamknięcie oczu, by doświadczyć kształtów i wzorów pojawiających się pod powiekami.

Do współpracy zaproszono także artystów rodzinnej sceny, którym towarzyszyć będą artyści wizualni. Duet Blazej Malinowski & Martinovna przedstawią wspólnie materiał, którego głównym filarem będzie eklektyzm. Błażej, na co dzień wydający dla The Gods Planet czy Technosoul, zaprezentuje swoje mniej techniczne oblicze, które idealnie wpasuje się w Subtextowy klimat. A_GIM to jeden z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych polskich producentów szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Oszibarack czy NERVY, to tylko jeden z wielu projektów, w które się angażował w ostatnich latach. Podczas MEDIA LAB powered by SLAP wystąpi z solowym projektem w formie LIVE. Towarzyszyć mu będzie Derubare, który zadba o spektakularną oprawę utworów.

Profesjonalne brzmienie koncertu zapewni współorganizator wydarzenia – kolektyw SLAP. Audiofili z pewnością usatysfakcjonuje sprzęt 40000W bi amplified powered by LAB controled by LAKE soundsystem.

Nieodłącznym elementem MEDIA LAB powered by SLAP są warsztaty audiowizualne. Tym razem poprowadzi je nowomedialny kolektyw PanGenerator, twórcy m.in. Mikifonu dla Disneya, Dodecaudionu i interaktywnych instalacji dla instytucji kultury. Warsztaty „Audiowizualne interfejsy” odbędą się w dniach 5-8 czerwca 2017 r. w CeTA. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 maja 2017 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 25.05.2017   filmstudioceta.pl   fot. mat. prasowe

Dwa koncerty Steve’n’Seagulls w Polsce!

Foo Fighters - odrób lekcje przed ich koncertem na Open'erze !

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć