Gabriela Gąsior & Holy Noiz: album świąteczny "Narodził się Jedyny Król"!

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Gabriela Gąsior & Holy Noiz: album świąteczny Narodził się Jedyny Król!
 fot. mat. prasowe Inf. prasowa

„Narodził się Jedyny Król” to drugi studyjny album Gabrieli Gąsior z zespołem Holy Noiz. Znajduje się na nim 16 utworów o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Są to popularne polskie kolędy i pastorałki w oryginalnych, niecodziennych aranżacjach w stylu gospel, muzyki świata (fuzja etnicznych wpływów muzycznych z rejonu Izraela, Afryki, Ameryki Południowej, Podhala) rytm’n’blues, soul, jazz-rock czy rock. Płyta zawierać będzie również kompozycje własne artystki o tematyce świątecznej. Oprócz Gabrieli i członków zespołu Holy Noiz gościnny udział na płycie wzięło wielu artystów, m. in. Kuba Badach, Łukasz Golec i Edyta Golec, Piotr Baron czy Grzegorz Lulek.

Gabriela Gąsior - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show "Bitwa na głosy" w drużynie braci Golec.

Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie”, który ukazał się w marcu 2014 roku oraz mini-album świąteczny "Dzisiaj niebo jest tu". Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Superdebiuty 2014 r. poświęconego twórczości Czesława Niemena wykonując utwór „Obok nas”.

Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Współpracuje z gospelowymi chórami, prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.

HolyNoiz - grupa muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.; Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Peter Francis, Solomon Facey, Jnr. Robinson, Karen Gibson, Ruth Waldron, Brian Fentress, chór Gospel Joy, Konin Gospel Choir. Chociaż wywodzą się z różnorodnych środowisk muzycznych (jazz, soul, rock, reggae, pop) to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania.Zespół obecnie współtworzą:
Dorota Zaziąbło - instrumenty klawiszowe
Łukasz Zając - perkusja
Wojciech Gąsior- gitara basowa, aranżacje, kierownictwo muzyczne zespołu
Robert Zając - gitara
Olaf Węgier - saksofon

Lista utworów:
1. Zwiastowanie (gośc. Piotr Baron)
2. Mizerna cicha
3. Pójdźmy wszyscy do stajenki
4. Dzisiaj w Betlejem
5. Gdy śliczna Panna
6. Gdy śliczna Panna - repryza
7. Jezus malusieńki
8. Narodziłeś się
9. Przybieżeli do Betlejem (gośc. Ghostman)
10. Hej, w dzień narodzenia (gośc. Łukasz Golec)
11. Gore gwiazda Jezusowi
12. A wczora z wieczora (gośc. Ghostman)
13. Lulajże, Jezuniu
14. Do szopy, hej pasterze
15. Święte Dziecię (gośc. Kuba Badach)
16. Święte Dziecię - repryza (gośc. Kuba Badach)

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 24.11.2015   Inf. prasowa   fot. mat. prasowe

Nomad, Ragehammer, The John Doe's Burial oraz Cień w grudniu w Opocznie!

Siddharta zapowiada nowy album!

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć