Justyna Steczkowska z koncertem w Trójce

Ten tekst przeczytasz w ok. 3 minuty
Justyna Steczkowska z koncertem w Trójce
 fot. mat. prasowe polskieradio.pl

W najbliższą niedzielę, 31 maja o godz. 20.05 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, wystąpi Justyna Steczkowska. Podczas koncertu znakomita wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów zaśpiewa utwory z albumu „Anima”. Album „Anima” ukazał się 25 listopada 2014 roku. To autorskie kompozycje ubrane w nowoczesne, zaskakujące dźwięki kosmicznej elektroniki osadzonej w rozległych przestrzeniach orkiestry Silesian Art Collective oraz niezwykłe teksty napisane m.in. przez Katarzynę Nosowską, Belę Komoszyńską, Michała Pańszczyka czy Ifi Ude. Utwory przede wszystkim z tej właśnie płyty będzie można usłyszeć w trakcie koncertu w Trójce. Transmisja ze Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Programu 3 w niedzielę 31 maja od godz. 20.05.

REKLAMA
Tool News

Justyna Steczkowska pochodzi z wielodzietnej muzykalnej rodziny. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. W 1992 roku zrezygnowała ze studiów, by poświęcić się wokalistyce. Śpiewała w zespołach rockowych Agressiva 69, Wańka Wstańka, Revolutio Cordis, a także jazzowych z własną grupą Shoco i Duet. W 1994 r. zwyciężyła w programie „Szansa na sukces”, gdzie wykonała utwór „Boskie Buenos” z repertuaru grupy Maanam. W tym samym roku wygrała koncert debiutów Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1995 r. reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie z utworem „Sama”. Wystąpiła także na Sopot Festiwal, przedstawiając w konkursie piosenki „Dziewczyna Szamana” i „Wrogu mój”. W tym samym roku nawiązała współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, pod którego okiem nagrała debiutancką płytę „Dziewczyna Szamana”. Tytułowy utwór z tego albumu uznany został przebojem roku 1996 w wielu plebiscytach, a sam album zyskał miano platynowej płyty, rozchodząc się w ponad 350 tys. egzemplarzy. Steczkowska została wyróżniona nagrodą muzyczną Fryderyk '96 aż w pięciu kategoriach.

Wydana w 1997 r. druga płyta, zatytułowana „Naga”, osiągnęła status złotej płyty za sprzedaż ponad 50 tys. sztuk. Również i ten album wyprodukował Grzegorz Ciechowski.

Kolejna płyta, „Dzień i noc”, z tekstami autorstwa Edyty Bartosiewicz i Katarzyny Nosowskiej ukazała się w 2000 r. Album „Mów do mnie jeszcze” z 2001 r. zawierał utwory do tekstów Williama Szekspira, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Wydana w 2002 r. płyta „Alkimja” nawiązywała do kultury żydowskiej i zawierała utwory śpiewane po hebrajsku, aramejsku oraz w językach ladino i jidysz. Za sprzedaną w 35 tys. egzemplarzy „Alkimję” Justyna Steczkowska otrzymała złotą płytę oraz Fryderyka '02 w kategorii album roku etno-folk. Album „Femme Fatale” z 2004 r. prezentował covery piosenek, które w poprzednich dekadach wykonywały słynne piosenkarki polskie i zagraniczne.

Kolejnym albumem w karierze Steczkowskiej był „Daj mi chwilę” z 2007 r. Płyta została wyprodukowana przez Bogdana Kondrackiego i uzyskała status platynowej. W 2008 r. ukazał się album „Puchowe kołysanki”, który zawierał piosenki napisane przez wokalistkę oraz bajki czytane przez nią samą. W 2009 r. został wydany dziesiąty studyjny album, zatytułowany „To mój czas”, promowany piosenką o tym samym tytule.

W 2011 r. artystka wraz z Maciejem Maleńczukiem wydała płytę „Mezalianse”. Rok później pojawił się dwupłytowy album zatytułowany „XV”, a 2013 r. przyniósł wydawnictwo „Puchowe kołysanki 2”.

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 28.05.2015   polskieradio.pl   fot. mat. prasowe

Zaskakująca wersja "Synthlove" zespołu Curly Heads w sieci!

Amerykańskie tajemnice na płycie PM2 Collective

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć