FOTORELACJA

Katie Melua i BOY w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - fotorelacja

13 listopada w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca wystąpiła Katie Melua. W roli supportu, niemiecko-szwajcarski damski duet o przewrotnej nazwie BOY. Katie Melua wystąpiła w ramach trasy koncertowej promującej album „Secret Symphony”. Jak mówi artystka – Na tę płytę szukałam po prostu pięknych piosenek, w których będę mogła wyrazić, co mam w sercu. Album zawiera utwory napisane przez twórców, z którymi Katie współpracowała już przy poprzednich płytach: „All Over The Word” napisaną przez Françoise Hardy, „Gold In Them Hills” Rona Sexsmitha, „Nobody Knows You” Jimmiego Coxa czy „Moonshine” autorstwa Fran Healy. Autorska piosenka Katie – „Forgetting All My Troubles” – „pokazuje kim i gdzie dzisiaj jestem”.

Znajdziemy tam też utwory napisane wspólnie z managerem i producentem Katie – Mikiem Battem, który był współautorem jej trzech pierwszych płyt. Są to „Heartstrings” i „The Cry of the Lone Wolf”. Brał również udział w tworzeniu tytułowej „Secret Symphony” oraz „The Walls Of The World”, „Better Than A Dream” i „The Bit That I Don’t Get”. – Lubię, gdy Mike pisze o miłości z nieco innego punktu widzenia. Refreny są zawsze bardzo „wzniosłe”, uwielbiam je śpiewać – mówi Katie. – Kiedy zdecydowałam się nagrać ten album, oczywistym było, że Mike będzie producentem. Nagrywali w Air Studios w Londynie, w którym powstał poprzedni album Katie – „The House”. – To wyjątkowe miejsce do nagrywania i do śpiewania. Mike Batt dyrygował też orkiestrą towarzyszącą Katie. Owocem tej współpracy jest bardzo różnorodna płyta, a bogactwo dźwięków orkiestry symfonicznej i subtelność głosu Katie to niezwykła uczta dla uszu. Jak mówi sama piosenkarka – W tym albumie jest prostota, którą uwielbiam.

BOY
Pochodząca z Zurychu Valeska Steiner i Sonja Glass z Hamburga swoją twórczością udowadniają, że słuchanie muzyki może być magicznym doświadczeniem. Dobra muzyka może odkryć przed słuchaczem nieograniczony świat zmysłowych doznań i sprawić, że po zamknięciu oczu ukarzą mu się piękne, wielobarwne obrazy namalowane dźwiękami. Utwór Little Numbers inspiruje takie żywe marzenia. Prosty, powtarzający się motyw pianina, niezłe wokale oraz optymistyczny klip powodują, że Little Numbers jest jednym z tych utworów, które jak mawiają Amerykanie " can stuck-in-your-head" - raz usłyszane zostają z nami na dłużej. Twórczość BOY trudno sklasyfikować – dziewczyny mają swój niepowtarzalny styl. Ich muzyka to mieszanka indie rocka i popu, jest ona na przemian wzruszająca i zabawna, zainspirowana przez codzienne historie. Dzięki temu twórczość BOY trafia do tak wielu ludzi na całym świecie.

Trwa ładowanie zdjęć