FOTORELACJA

Tauron Nowa Muzyka 2012 - fotorelacja

W dniach od 23 - 26 sierpnia w Katowicach, odbyła się siódma edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W tym roku wyjątkowo, ze względu trwających prac budowlanych prowadzonych obecnie na terenie KWK Katowice, imprezę przeniesiono na teren Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, na scenie zaprezentowali się między innymi.: Hot Chip, Gang Gang Dance, Beach House, Clark Live, Four Tet & Caribou, Mouse on Mars i Chilly Gonzales. Warto przypomnieć, że to na Tauron Nowa Muzyka po raz pierwszy przed polską publicznością wystąpiły takie gwiazdy muzyki jak Amon Tobin, Flying Lotus, Bonobo, DJ Krush czy Prefuse 73.

Tak o festiwalu mówią organizatorzy:
„Idea naszego festiwalu narodziła się w 2006 r. i jest tak naprawdę zupełnie prosta: od samego początku chcieliśmy pokazywać polskiej publiczności to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów, udowadniając jednocześnie, że brzmienia praktycznie całkowicie nieobecne w krajowych mediach, mogą przyciągnąć do Katowic sporą grupę fanów niebanalnej muzyki z Polski jak i całej niemalże Europy.

Od sześciu lat uważnie śledzimy kariery największych gwiazd oraz najciekawszych debiutantów, starając się zapraszać tych artystów, którzy w doskonały sposób łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. To właśnie u nas po raz pierwszy w Polsce zaprezentowały się takie gwiazdy muzyki jak Autechre, DJ Krush, Prefuse 73, Jamie Lidell, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo czy Fever Ray. To my również, jako pierwsi, zaproponowaliśmy publiczności możliwość zabawy w historycznych, postindustrialnych kopalnianych lokalizacjach.

Połączenie nowoczesnych brzmień z historycznym dziedzictwem Górnego śląska okazało się doskonała receptą na sukces, o czym zaświadcza coraz większa ilość osób odwiedzających co roku nasz festiwal, jak i spora ilość nagród, jakie otrzymaliśmy, w tym, zdobyty w 2010 roku tytuł Najlepszego Małego Festiwalu w Europie przyznany nam przez European Festival Awards.”

Trwa ładowanie zdjęć