FOTORELACJA

Christian Löffler - Narodowe Forum Muzyki - Wrocław - fotorelacja

Christian Löffler, jeden z najciekawszych niemieckich producentów i kompozytorów, wrócił do Polski z wyjątkowym projektem. W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu artysta zaprezentował się w ramach europejskiej trasy Until We Meet Again.

Löffler od lat uchodzi za mistrza w opowiadaniu o emocjach za pomocą dźwięków. Jego twórczość, zanurzona w naturze i refleksji nad kondycją człowieka, łączy melancholię z euforią i hipnotycznym pulsem. W jej nowej odsłonie idzie o krok dalej – proponuje muzyczne doświadczenie, które wykracza poza tradycyjny koncert, balansując między klubową energią a kameralną wrażliwością.

Trasa Until We Meet Again prowadzi przez najważniejsze sale koncertowe Europy – między innymi paryską Salle Pleyel, Philharmonie w Kolonii, Müpę w Budapeszcie czy praską Lucernę. Wrocławski koncert jest jednym z jej kluczowych przystanków. Publiczność usłyszała zarówno ulubione utwory artysty, jak i premierowe kompozycje z najnowszego albumu.

Nowa płyta Löfflera jest pełna intymności – delikatne smyczki, subtelne partie fortepianu i elektroniczne pejzaże budują opowieść o kruchości i ulotności. Obecny tu głos szwedzkiej wokalistki Adny można było usłyszeć również na żywo – artystka dołączyła do zespołu na scenie, wzbogacając brzmienie również o gitarę elektryczną.

Oprócz Andy w składzie zespołu znaleźli się Johanna Burnheart (skrzypce), Midori Jaeger (wiolonczela) oraz Elsas (fortepian). Razem stworzyli pełne, organiczne brzmienie, w którym znalazło się miejsce zarówno na klasyczne instrumentarium, jak i elektroniczne faktury, nagrania terenowe czy filmowe wizualizacje.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia:

 

Trwa ładowanie