FOTORELACJA

Majka Jeżowska zaśpiewała na otwarciu Małopolskiego Centrum Nauki COGITEON - fotorelacja

22 czerwca 2024 odbyło się otwarcie Małopolskiego Centrum Nauki COGITEON. Obiekt na pewno stanie się tłumnie odwiedzanym celem wycieczek i miejscem, w którym mieszkańcy Krakowa wraz z dziećmi będą spędzać czas. W dniu uroczystego otwarcia organizatorzy zapewnili szereg atrakcji – konkursy i wspólne zabawy, stoiska sponsorów a także uczelni technicznych i organizacji współpracujących, gdzie dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w różnego rodzaju eksperymentach.

Gwiazdą wieczoru była Majka Jeżowska, która na scenę plenerową przy Cogiteonie wraz ze swym z zespołem weszła o godz. 18.00. Ta wokalistka to postać ikoniczna dla wielu pokoleń, co dało się zauważyć i podczas tego występu. Pod sceną szalały dzieci, ich trzydziestoletni rodzice i o pokolenie starsi dziadkowie. Zestaw hitów, które wszyscy znamy Majka uzupełniła nową piosenką. Podkreślić należy fakt, że Majka występuje ze znakomitym, żywym zespołem. Często wykonawcy grający rzeczy kierowane do młodszego odbiorcy ograniczają się do pół-playbacku, wiadomo – koszty niższe, mniejsze wymagania co do techniki estradowej, mniejsze zaangażowanie organizacyjne, a efekt teoretycznie zbliżony – ludzkość pod sceną i tak się nieźle bawi. No właśnie – teoretycznie zbliżony, bo ja jestem Jeżowskiej bardzo wdzięczny, że zatrudnia grono wyśmienitych muzyków i wraz z nimi występuje na scenie. Dzięki temu najmłodsze pokolenia mają okazję przyzwyczajać się do tego, jak powinien brzmieć na żywo dobry koncert popowo-rockowy. Zespół brzmiał wyśmienicie, żywa sekcja to kapitalna motoryka, dynamiczny bębniarz i arcysmacznie grający basista skutecznie pobudzali do tańca nawet tych „mniej ruchawych”, a i solówki zagrane przez gitarzystę, basistę, czy jedyną kobietę w zespole Majki, grającą na saksofonie Lenę Romul wypadały znakomicie i były owacyjnie przyjmowane. A i piosenki z repertuaru artystki wiecznie żywe i śpiewane przez kolejnie pokolenia Polaków, bo to utwory napisane i skomponowane często przez najwybitniejszych twórców polskiej piosenki, o czym Jeżowska zresztą wspomniała w jednej z zapowiedzi.

Organizatorom otwarcia tego nowego na mapie Krakowa obiektu gratulujemy strzału w dziesiątkę, jakim było zaproszenie Majki Jeżowskiej do uświetnienia imprezy inauguracyjnej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu.

Trwa ładowanie zdjęć